Sport

UKS Evan: Wszystkie kolory medali Mistrzostw Polski zdobyte

Opublikowano: 30 maja, 2017 o 7:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

Na odbywających się w Mysiadle w dniach 26-28.05.2017 zawodach wystartowała ekipa sądeckiego UKS Evan. Po złoto sięgnęła Ilona Kokoszka w kat. -32kg. Nasza mistrzyni w półfinale pokonała w 2 rundzie przez przewagę techniczną zawodniczkę z Obrowa, a w walce finałowej wygrała w 1 rundzie z zawodniczką z Łasku.

Po tytuł Vice Mistrzyni Polski drugi raz w tym roku sięgnęła Blanka Prechitko w kat. -50kg. W walce ćwierćfinałowej pokonała Julię Niewiadomską z zaprzyjaźnionego Gladiatora, półfinał skończyła wygraną po 40 sekundach walki z Julią Ryć. W walce finałowej musiała uznać wyższość przeciwniczki z Wilkowic.

Brązową medalistką Mistrzostw w kick light została Nadia Basta. Serdeczne podziękowania dla Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, Prezesa Sądeckich Wodociągów Janusza Adamka za pomoc w organizacji wyjazdu naszych wojowników.

Sukces Natalii Dulian

Natalia Dulian uzyskuje kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie.Plan wykonany teraz czas na wyleczenie kontuzji i w lipcu szansa dla Natalii na zdobycie pierwszego medalu na krajowym „podwórku”.

/Źródło: UKS „Evan” Nowy Sącz/