Sport

UKS Sokoliki – wielki turniej małych piłkarzy

Opublikowano: Styczeń 17, 2015 o 9:00 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Drużyna najmłodszych adeptów piłki nożnej UKS Sokoliki wzięła udział w Noworocznym Turnieju Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Łącko.

W turnieju wystąpiły 2 starosądeckie drużyny: piłkarze (rocznik 2007) z grupy prowadzonej przez trenera Tomka oraz piłkarze (rocznik 2008), których trenują Krzysiek i Robert.

Był to dla piłkarzy zarówno naszych jak i przyjezdnych pierwszy turniej w życiu!  Emocji jak zwykle nie brakowało ani na boisku ani na trybunach, gdzie Rodzice dopingowali swoje pociechy!

W imprezie uczestniczyło 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie sześcioosobowe grupy. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy tworzyły pary półfinałowe, a zwycięzcy tych zmagań spotkali się w wielkim finale. Wszystkie mecze rozgrywały się w nowym, pięknym obiekcie sportowym Hala-Łącko.

W turnieju nie prowadzono klasyfikacji końcowej z wyjątkiem podium:) ! W tym wieku liczy się przede wszystkim zabawa, zaangażowanie i radość z każdej dobrej akcji i strzelonego gola.

Podium zostało zdominowane przez nowosądeckich piłkarzy z rocznika 2007. Puchar Wójta Gminy Łącko zdobyła drużyna Dunajec Nowy Sącz. II miejsce wywalczyła Sandecja Nowy Sącz a III miejsce zajęła – Akademia Piłkarska 2012, również z Nowego Sącza.

Dla Sokolików była to wspaniała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności. Trzeba stwierdzić że pełnowymiarowe boisko troszkę ich przerosło. Nie potrafili się odnaleźć i wykonać stu procentowych akcji, by wyjść z grupy. Jednak nie o wynik toczyła się gra! To wspaniała lekcja dla nas wszystkich! Trzeba wyciągnąć odpowiednie wnioski i brać się ostro do pracy. W obecnym składzie nasze Sokoliki trenują dopiero od września 2014 r.

Wiemy że dla pełnych entuzjazmu młodych ludzi , którzy w każdym swoim zagraniu widzą bardzo dużo pozytywów był to tylko bodziec do dalszego rozwijania swoich umiejętności.

Trenerzy zadbali, aby każdy z uczestników miał okazję jak najwięcej pograć i zdobyć cenne doświadczenie, którego nie zastąpią nawet najbardziej intensywne treningi!

Najważniejszy był jednak moment dekoracji, gdy na szyjach dzieci zawisły medale, a każdy uczestnik otrzymał od organizatora noworoczne kalendarze:)

Wielkie podziękowania należą się szkółce piłkarskiej Gol Łącko za organizację, Trenerom, Rodzicom a w szczególności naszym Sokolikom, którzy z wielką determinacją, zaangażowaniem i poświęceniem walczyli o punkty!

Pierwsze doświadczenia i przeżycia naszych małych piłkarzy pozostaną w pamięci na długo. I nie musimy nikomu powtarzać że SOKOLIKI THE BEST! TAK BYŁO I JEST!!!!

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a