Sport, Z ostatniej chwili

Urzędnicy kontra mundurowi! Skakali w dal, dźwigali ciężary i cięli drewno na czas

Opublikowano: 15 października, 2017 o 8:23 am   /   przez   /   komentarze (1)

Pięć reprezentacji samorządów i dwie drużyny służb mundurowych wzięły dziś udział w II Spartakiadzie Samorządowej na stadionie sportowym w Nawojowej. 

Imprezę wymyślił powiatowy radny Stanisław Sułkowski, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Rady Powiatu Nowosądeckiego.

– Zależało mi na integracji samorządowców z terenu powiatu, a sportowa rywalizacja świetnie się do tego celu nadaje – wyjaśnia Stanisław Sułkowski.

Na stadionie rywalizowali reprezentanci urzędów miast i gmin z Muszyny, Nawojowej, Rytra, Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. O medale walczyli także urzędnicy z zaprzyjaźnionej z gminą Nawojowa nadmorskiej gminy Wicko.

W biegu przełajowym mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Michał Dudczak (Rytro). Wśród kobiet najszybsza okazała się Anna Nowodworska (KOSG). W sztafecie 4×100 metrów w kategorii samorządów  najlepsi okazali się reprezentanci UG w Rytrze. W kategorii służb mundurowych zwyciężyli zawodnicy straży pożarnej. W skoku w dal najlepszy wynik uzyskała Aneta Majocha (Rytro), wśród mężczyzn najdalej skoczył Daniel Skrzypiec (PSP). W pchnięciu kulą pierwsze miejsce przypadło w udziale Annie Nowodworskiej (KOSG) oraz Stanisławowi Horowskiemu (Nawojowa). W podnoszeniu ciężarka (17 kg) bezkonkurencyjny okazał się powiatowy radny Marek Kwiatkowski. Powiatowa reprezentacja zwyciężyła też zdecydowanie konkurencję, polegającą na przeciąganiu liny. Pokonała wszystkie wystawione w zawodach drużyny. Zdobyła też drugie miejsce w przepychaniu beli słomy na czas. Pierwsze przypadło w udziale reprezentantom Rytra. Zawodnicy z powiatu wywalczyli też pierwsze miejsce w cięciu drewnianej kłody na czas.

– Byliśmy świadkami emocjonującego widowiska i autentycznej integracji – podkreślił starosta Marek Pławiak. – Na stadionie ważna jest rywalizacja, ale przede wszystkim liczy się to, że mogliśmy być razem i razem świetnie się bawiliśmy.

Medale zwycięzcom, wśród których byli także zawodnicy, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, wręczyli starosta nowosądecki Marek Pławiak, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch, wójtowie gmin Nawojowa i Rytro Stanisław Kiełbasa i Władysław Wnętrzak, a także komendant miejski PSP w Nowym Sączu starszy brygadier Waldemar Kuźma.

Powiatowe władze reprezentowali w Nawojowej starosta Marek Pławiak, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch oraz radni Marian Dobosz, Andrzej Gancarz, Marek Kwiatkowski, Wojciech Nalepa, Zofia Mika, Wiesław Pióro, Ryszard Poradowski, Roman Potoniec i Barbara Szarota.

Fot. Paweł Szeliga/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Komentarze (1)

  • 16 października, 2017 o 6:40 am mm

    a gdzi ordery panie starosto

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a