Sport

VI edycja Przehyba Trail odbędzie się w ostatnią sobotę września

Opublikowano: 18 stycznia, 2023 o 8:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

Trwają internetowe zapisy na szóstą edycję biegów Przehyba Trail, które wystartują 30 września z Gołkowic Górnych. Organizatorzy przygotowali trzy trasy (43 km, 33 km, 23 km), które poprowadzą malowniczymi terenami Beskidu Sądeckiego. Zawodnicy będą mieli okazję poznać rzadziej uczęszczane ścieżki jak np. fragment zielonego szlaku z Jazowska na Przehybę czy żółtego z Przehyby do Starego Sącza.

Wszystkie biegi w ramach imprezy Przehyba Trail odbędą się 30 września. Jako pierwsi, już o godzinie 8:30, na trasę wyruszą zawodnicy, którzy zmierzą się z dystansem 43 km. Na jego pokonanie będą mieli aż 9 godzin. O godzinę mniejszy limit czasu będą mieli na ukończenie rywalizacji uczestnicy biegu na trasie 33-kilometrowej. Wystartują dokładnie o godzinie 9:30. Pół godziny później ruszy ostatni z biegów Przehyba Trail na dystansie 23 km. Najwolniejsi zawodnicy w stawce powinni finiszować najpóźniej 5 godzin po wystrzale startera.

Tutaj nikt nie jest numerem na liście startowej

Na trasie na biegaczy czekać będą przepiękne panoramy widokowe ukazujące nie tylko Beskid Sądecki, ale i „po sąsiedzku” Beskid Wyspowy oraz Pieniny i Tatry (widoki z okolic szczytu Przehyby). Zawodnicy pobiegną przez góry i lasy takich miejscowości jak: Jazowsko, Obidza, Brzyna, Gaboń, Skrudzina, Gołkowice Dolne, Gołkowice Górne.

Warto wziąć udział w biegu Przehyba Trail nie tylko ze względu na piękne i malownicze trasy Beskidu Sądeckiego ale również dlatego, że impreza przygotowana jest przez zawodników, którzy aktywnie biegają i wiedzą doskonale, co potrzeba biegaczowi by ten na zawodach czuł się dobrze i komfortowo. Do tego miła i kameralna atmosfera sprawia, że można cieszyć się bieganiem bez tłumów na mecie i bycia traktowanym jak numer na liście startowej – podkreśla Agnieszka Faron z Fundacji Małopolska Biega, organizator wydarzenia.

Zapisy oraz więcej informacji o biegu znajduje się na stronie: www.przehybatrail.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a