Sport, Z ostatniej chwili

Dzisiaj znów utrudnienia na drogach! SPRAWDŹ GDZIE zamkną ulice!

Opublikowano: 12 września, 2021 o 5:17 am   /   przez   /   komentarze (0)

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (10-12 września br.) na Sądecczyźnie zorganizowany zostanie 12. Festiwal Biegów. W  tym czasie przewidywane są spore utrudnienia w ruchu, szczególnie na terenie Piwnicznej-Zdroju, Rytra, Starego Sącza, Chełmca, Podegrodzia i Nowego Sącza.

Informacja organizatora o utrudnieniach w ruchu drogowym na drogach Nowego Sącza i Powiatu Nowosądeckiego.

PIWNICZNA-ZDRÓJ

NIEDZIELA 12 września:

  • godz. 08:35-8:55 – odbędzie się start biegu na dystansie 23 km. Ruch drogowy w tym czasie będzie całkowicie zamknięty na ul. Kościuszki na odcinku skrzyżowania z drogą na Kokuszkę oraz droga na Śmigowskie. Ruch drogowy będzie regulowany przez służbę porządkową organizatora.
  • godz. 08:50-13:00 – na wysokości kościoła w m. Głębokie będzie przebieg uczestników biegu „KORAL MARATON” w dół i drogą pomiędzy osiedlami, trasa będzie całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego.
  • godz.13:05-14:00 – przez ul. Kościuszki od kładki na rzece Poprad w ul. Leśną będą przebiegać uczestnicy Biegu na Kicarz, ruch tego przebiegu będzie regulowany przez służbę porządkową organizatora.

RYTRO

NIEDZIELA 12 września:

  • godz. 08:50-12:30 – na lokalnej drodze z Barcic do Życzanowa (zarazem ścieżka pieszo-rowerowa) – ten odcinek będzie całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego i dalej przez most na rzece Poprad do DK nr 87, dalej chodnikiem wzdłuż DK nr 87 aż do mostu na rzece Poprad i drogą lokalną przez Suchą Strugę, będą biegli uczestnicy „KORAL MARATONU” i „PÓŁMARATONU”.

STARY  SĄCZ

SOBOTA 11 września:

NIEDZIELA 12 września:

  • godz. 08:00-ok.10:00 – zawodnicy biegu „KORAL MARATON” będą przebiegali przez most na rzece Dunajec im. Św. Kingi i dalej już przy całkowicie zamkniętym ruchu drogowym na ul. Wielki Wygon do ul. Polna i Pod Ogrodami do ronda Park&Ride i w ul. Jana Pawła II do ronda Jana Pawła II przy DK nr 87 i DW nr 969 – ruchem drogowym kierować będzie Policja.
  • godz. 08:05-ok.11:30 – ścieżka pieszo-rowerowa i drogi lokalne od ronda Jana Pawła II w Starym  Sączu do Życzanowa będą całkowicie zamknięte dla ruchu drogowego.
  • godz. 8:45-09:15 – będzie start biegu „PÓŁMARATON” spod DCP Opoka do ul. Papieskiej, ul. Trakt Św. Kingi, ul. Bandurskiego i ul. Daszyńskiego, dalej skręt w ul. Jana Pawła do ronda przy Park&Ride – trasa całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego – na rondach ruchem kieruje Policja.

CHEŁMIEC

NIEDZIELA 12 września:

  • godz. 7:50-ok.9:20 – od skrzyżowania ze światłami będzie zamknięta dla ruchu drogowego lewa nitka ul. Papieskiej (patrząc od skrzyżowania w Chełmcu w kierunku Podegrodzia) aż do ronda w Podrzeczu – pośrodku inżynieria drogowa i ograniczony ruch drogowy w kierunku Podegrodzia – do 40 km/h na prawej nitce.

PODEGRODZIE

NIEDZIELA 12 września:

  • godz. 8:10-ok.9:45 – całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego będzie część obwodnicy od ronda w Podrzeczu do ronda w Brzeznej (przy moście im. Św. Kingi).

NOWY  SĄCZ

NIEDZIELA 12 września:

  • godz. 7:10-ok.9:20 – ruch drogowy będzie całkowicie zamknięty na ulicach: Ogrodowa od ul. Wolskiej do ul. Kościuszki do ul. Jagiellońskiej, Żeglarska, Barbackiego do ul. Wolskiej, ul. Wolskiej do ul. Ogrodowej, Szwedzka od Domu Brata Alberta do ul. Kościuszki, Gwardyjska, Nadbrzeżna od ul. Krańcowej do ul. Modrzejewskiej.

Na ulicy Lwowskiej od Rynku do ul. Gwardyjskiej – bieg po prawej nitce, a lewą nitką do Rynku ruch ograniczony do 40 km/h. Przebieg przez ul. Krańcową reguluje Policja.

Całkowicie wyłączona z ruchu będzie ścieżka rowerowa i pieszo-rowerowa – od ul. Krańcowej aż do kładki na rzece Kamienicy na wysokości marketu „Agata” przy al. Piłsudskiego.

Od ronda na Helenie – przez most na rz. Dunajec, ul. Legionów, Bulwar Narwiku, Kilińskiego, al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Wiśniowieckiego – ruch drogowy tylko w kierunku centrum i umownie Krynicy-Zdroju oraz skręty w prawo, przy ograniczonej prędkości do 40 km/h.

Ulica Krakowska od ronda na Helenie do skrzyżowania ze światłami w Chełmcu całkowicie zamknięta.

Zalecane korzystanie z Obwodnicy Północnej.

Wszystkie trasy biegowe będą zabezpieczane prze Policję oraz służbę porządkową organizatora (druhowie OSP w żółtych kamizelkach na czarnych mundurach ćwiczebnych) – prosimy stosować się do ich poleceń. Trasy będą sukcesywnie odblokowywane po przebiegnięciu ostatniego zawodnika.

Organizatorzy i zawodnicy 12. FESTIWALU  BIEGOWEGO 2021, proszą wszystkich uczestników ruchu drogowego o cierpliwość i zrozumienie oraz przepraszają za utrudnienia.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a