Anioły nad Starym Sączem, Sport, Z ostatniej chwili

Wspina się dla Tomka Brzeskiego

Opublikowano: Sierpień 8, 2017 o 4:23 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Maciej Starowicz planuje jednego dnia przejść Orlą Perć oraz zdobyć Rysy. Wszystko po to aby zdobyć środki na rehabilitacje sądeckiego sportowca Tomasza Brzeskiego, który 1 kwietnia 2017 roku w czasie zawodów skiturowych w Tartach miał bardzo poważny wypadek. Do 9 maja był w śpiączce farmakologicznej a obecnie wymaga kosztownej rehabilitacji.

Jeżeli plan się powiedzie i Maciej jednego dnia przejdzie Orlą Perć oraz zdobędzie najwyższy szczyt w Polsce to kilka przedsiębiorstw z rejonu Nowego Sącza przekaże środki na leczenie i rehabilitacje Tomka Brzeskiego. Udział w przedsięwzięciu zadeklarowały: Polskie Koleje Linowe, Wyższa Szkoła Biznesu z Nowego Sącza, Fakro, Zet Transport, Wiśniowski oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Nowego Sącza.

Maciej wyruszy z Kasprowego Wierchu, następnie czerwonym szlakiem będzie kierował się słynnym odcinkiem Orlej Perci do przełęczy Krzyżne mijając po drodze Świnicę, Zawrat, Kozi Wierch oraz Granaty. Kolejno żółtym szlakiem zejdzie do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów, tam krótki odpoczynek. Później niebieskim szlakiem do schroniska Morskie Oko by następnie czerwonym szlakiem zdobyć szczyt Rysy. Na Rysach odpoczynek a następnie zejdzie z powrotem do Morskiego Oka.

Wspinaczka rozpocznie się w najbliższą środę t.j 9 sierpnia z Kasprowego Wierchu. Jak mówi Maciej Starowicz –Przejście całej trasy zajmie mi około 12-15 godzin, wszystko będzie zależeć od pogody, która w górach jest bardzo zmienna. mam nadzieję jednak, że pogoda dopisze i wywiążę się z umowy. Na dzień dzisiejszy pogoda zapowiada się wspaniale, co ważne bez deszczu i burz.  Dlaczego taka forma, bo góry są wielką miłością Tomka jak i moją! – dodaje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a