Sport

Wygrana Dunajca na początek turnieju

Opublikowano: Marzec 9, 2019 o 8:51 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zespół SKPS Dunajec Nowy Sącz od zwycięstwa rozpoczął turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w siatkówce kadetów pokonując rywali z Nakła.

SKPS Dunajec Nowy Sącz – NTS Trójka Nakło 3:0 (25:23, 25:20, 25:20)
Sędziowali: Krzysztof Pierzchała i Anita Pilawska.

SKPS: Iszczuk, Górowski, Trzop, Olszewski, Rychała, Waligóra, Bednarek – libero oraz Rynduch, Jacak.
Trójka: Grudziński, Tacikowski, Kwasigroch, Kiersznicki, Kwiatkowski, Sarszewski, Marasz – libero, oraz Jaruzal.

Tak jak było do przewidzenia pierwszy mecz dla młodych nowosądeckich siatkarzy był trudny, momentami nerwowy. Rywale z Nakła zaskoczyli gospodarzy bardzo dobrą obroną. Wiele ataków Olszewskiego, Waligóry czy Iszczuka było podbijanych, a kontry skuteczne. W każdym secie sądeczanie musieli wyrywać punkt, po punkcie. W ostatniej części meczu rywale prowadzili już 18:14. Na szczęście seria znakomitych zagrywek Olszewskiego odwróciły losy seta i meczu.

Nie powiem, miałem małe obawy przed meczem – mówi trener SKPS Dunajec Łukasz Mężyk. – Było dużo błędów, o wiele za dużo, do tego nieskuteczne ataki. Na szczęście dobrze zagraliśmy blokiem i mamy zwycięstwo.

Po pierwszym meczu odbyło się uroczyste otwarcie turnieju.
Witam wszystkich uczestników turnieju – mówił dyrektor MOSiR Nowy Sącz Marcin Rojna. – Cieszę się, że możemy gościć sportowców z całej Polski w naszej hali. Życzę sportowej walki i atmosfery.

– Cieszę się, że możemy gościć tak dobre zespoły w Nowym Sączu – dodał przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej UM Nowy Sącz Dawid Dumana. – Jestem przekonany, że turniej będzie stał na wysokim poziomie, a mecze będą się odbywały w sportowej atmosferze.

sportowysacz.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a