Sport, Z ostatniej chwili

Wystartowała II Edycja Turnieju Szachowego 5 Gmin

Opublikowano: 3 lutego, 2017 o 9:08 am   /   przez   /   komentarze (0)

W sobotę 28 stycznia w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej wystartowała druga edycja turnieju szachowego tym razem 5 Gmin. Do Łącka, Łukowicy, Podegrodzia i Starego Sącza dołączyli właśnie gospodarze sobotniego turnieju.

Turniej standardowo został rozegrany w 4 grupach wiekowych, i oczywiście najliczniejsza okazała się „najważniejsza” grupa – dzieci do lat 10. W stawce 46 zawodników zwyciężył Franciszek Bieda przed Krzysztofem Majewskim i Krystianem Golonką. Czwarte miejsce zajęła Zosia Bargieł.

W grupie B , rocznik 2004-2006 ostatecznie na liście startowej znalazło się 24 zawodników. Emocje były do ostatniej partii i o końcowej klasyfikacji na podium decydowały „małe punkty”. Po siódmej rundzie ze zwycięstwa cieszył się Michał Woźniak, drugie miejsce zajęła Aleksandra Bargieł, najniższy stopień podium dla Jakuba Król. Cała trójka uzyskała po 5.5 pkt.

Grupa C, 14 zawodników i bezapelacyjne zwycięstwo Bartosza Trzajna, drugie miejsce – Przemysław Kuras a brązowy medal zdobył Łukasz Hopek.

Grupa Open to teatr jednego aktora. Zdecydowane zwycięstwo faworyta – Romana Muchy, który w całym turnieju odniósł 6 zwycięstw i zanotował 1 remis ze Stanisławem Czyrnkiem, który uplasował się na najniższym stopniu podium. Wysoką formę z końca poprzedniego roku potwierdził Marek Michalik, który zajął drugie miejsce.

Puchary dla najlepszych, medale dla wszystkich uczestników w dwóch najmłodszych grupach wręczył Wójt Gminy Ochotnica Dolna Stanisław Jurkowski , Kierowniczka WOK w Ochotnicy Dolnej – Pani Monika Jagieła oraz  Pani Halina Jagieła.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny – Stanisław Gamoń, oraz główny organizator Witold Majerski. Wspierali ich Magdalena Bargieł, Marek Michalik oraz Andrzej Majerski.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gmina Ochotnica Dolna Stanisławowi Jurkowskiemu oraz Pani Monice Jagieła –  Kierowniczce WOK w Ochotnicy za miłe, życzliwe przyjęcie oraz ogromne zaangażowanie w rozwój gry królewskiej.

Na każdego zawodnika czekał gorący posiłek oraz napoje. Wody mineralne, kalendarze, długopisy oraz inne gadżety  ufundowała Firma –  Piwniczanka. Turniej wsparli również: Biurowiec Stary Sącz ( także nagrody w formie gadżetów oraz jak zawsze … profesjonalne podejście przy opisaniu wszystkich nagród )   , Nestor – Tomasz Owsianka, Woj-Tom – Skład Budowlany – Maszkowice, Woj Tom Active – sklep rowerowy w Łącku w osobie Pana Wojciecha Steca – fundatora  nagrody głównej w losowaniu końcowym.

Odnośnie terminu i miejsca kolejnego II etapu organizatorzy poinformują wkrótce.

Patronat medialny: Starosądeckie.info