Sport, Turniej sokolika U-10, Z ostatniej chwili

X Międzynarodowy Turniej Sokolika po raz kolejny spełnił dziecięce marzenia. Polsko-ukraiński finał!

Opublikowano: 7 czerwca, 2021 o 6:59 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zakończyły się zmagania w X Międzynarodowym Turnieju Sokolika w Starym Sączu. Na stadionie Sokoła mogliśmy obserwować 32 drużyny z czterech państw. Mistrzem została drużyna Lokomotiv Kijów, która w wielkim finale pokonała Górnik Zabrze 2:0. Trzecie miejsce wywalczyli młodzi piłkarze ze szkółki Raków Częstochowa, którzy pokonali w karnych drużynę Delta Warszawa.

Nagrody indywidualne dla zwycięzców ufundowała firma Pufy.pl a nagrodę główną Hotel Perła Południe. Zwycięska drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym spędzi weekend w 3-gwiazdkowym hotelu w Rytrze. Voucher wręczyła Joanna Walter, prezes Zarządu.

Turniej Sokolika odbył się przy wsparciu Województwa Małopolskiego. Sfinansowano go także ze środków Fundacji PZU.

A jak zaprezentowały się drużyny z Sądecczyzny? Gospodarze turnieju Sokoliki Stary Sącz zajęły 30 lokatę. Nasi sąsiedzi, Dunajec Nowy Sącz zakończyli rozgrywki na miejscu 31. Najwyżej uplasowała się Sandecja Nowy Sącz -miejsce 18 w tabeli.

W rywalizacji dziesięciolatków liczyło się przede wszystkim nabieranie piłkarskiego doświadczenia w starciach turniejowych i uśmiech na twarzach dzieci. Było to niezwykle mocne otwarcie turniejowych rozgrywek po trudnych czasach pandemii.

Organizatorzy turnieju czyli Fundacja ” Ja też mam marzenia” Tomasza Popieli, klub MKS Sokół z prezesem Szymonem Stolarskim na czele i Gmina Stary Sącz stanęli na wysokości zadania. Stadion pękał w szwach i nie trzeba było nikogo zagrzewać do kibicowania. Turniej poprowadzili niezawodni konferansjerzy i prezesi klubu UKS Sokoliki: Robert Mysior i Krzysztof Szewczyk. W organizację zaangażowani byli także wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Piękne patery a także statuetki MVP przygotowała firma ze Starego Sącza Studio Lasera.

Posłuchaj burmistrza Jacka Lelka

Jedno jest pewne: sport jak nic innego uczy wytrwałości w dążeniu do celu, pokazuje, jakie efekty daje ciężka praca, a także, że nie ma nic bardziej motywującego niż zdrowa rywalizacja. Dzieci nie kalkulują. Idą jak po swoje. Na poziomie dziewięciolatków czy dziesięciolatków najlepsze polskie akademie są w stanie rywalizować jak równy z równym z całą czołówką europejską. Turniej Sokolika to marka sama w sobie. Sponsorzy, którzy tak hojnie wspierają ten turniej inwestują w przyszłość młodych piłkarzy a tym samym spełniają dziecięce marzenia. Bo każdy z nas ma marzenia.

W tym roku po raz pierwszy w historii udało się spełnić marzenia dzieci polonijnej. Niesamowity turniej połączył dzieci polskich imigrantów, którzy na co dzień grają w zagranicznych klubach a w ten weekend utworzyli
drużynę „Polonia The Best Player”

Chcemy, by dzieci poznały ojczyznę rodziców. Jeśli kiedyś któreś z nich zagra dla Polski, to nie mamy nic przeciwko – mówi Tomasz Popiela, organizator turnieju -Od lat, gdy organizowaliśmy turnieje Sokolika czy Steel Cup w Rzeszowie, spotykaliśmy polskich zawodników w różnych klubach. Było ich kilkunastu i często odgrywali w klubach naprawdę istotne role. Pomysł dojrzewał i w końcu postanowiłem, że postaramy się zebrać w jednym miejscu tylu, ilu się da. Moim marzeniem w zakresie tego projektu jest to, aby pobyt tych dzieci w Polsce był impulsem do budowania głębszych więzi z ojczyzną, a w przyszłości, w życiu dorosłym może zaowocuje decyzją o powrocie do kraju. Przyjemnie było patrzyć i słuchać, jak chętnie rozmawiali po polsku z kolegami z innych polskich drużyn, nawiązywali z nimi kontakty, cieszyli się z pobytu w Polsce.

Organizatorzy spisali się świetniekomentowali rodzice, tak licznie zebrani na stadionie SokołaChętnie tu wrócimy. Organizacja była perfekcyjna.

Słów pochwał nie szczędzili także goście z Ukrainy. – Byliśmy na wielu turniejach, ale takiej atmosfery nie spotkaliśmy nigdzie.

Jesteśmy zachwyceni tym turniejem i przyjacielską atmosferą, z którą się tu spotkaliśmy. I choć nasz drużyna nie znalazła się w czołówce to był to dla nas bardzo miły czas. Nasze dzieci mogły zobaczyć Polskę z jak najlepszej strony -podkreślali rodzice Polonii, którzy przez cały turniej towarzyszyli swoim pociechom.

TABELA KOŃCOWA X MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU SOKOLIKA W STARYM SĄCZU:

 1. Lokomotiv Kijów
 2. Górnik Zabrze
 3. Raków Częstochowa
 4. Delta Warszawa
 5. Lech Poznań
 6. Zagłębie Lubin
 7. Akademia ŁKS Łódź
 8. Wisła Kraków
 9. Korona Kielce
 10. Barca Academy
 11. Stal Rzeszów
 12. AP Progress Andrychów
 13. Girona FC
 14. Śląsk Wrocław
 15. Klub Leva Lwów
 16. Pogoń Kraków
 17. Cracovia Kraków
 18. Sandecja Nowy Sącz
 19. Polonia Środa Wielkopolska
 20. APN Sportowiec Modlniczka
 21. AP Limanovia Limanowa
 22. Szkółka Techniki Fundamentalnej
 23. Zbrojovka Brno
 24. Beniaminek Profbud Krosno
 25. Pogoń Szczecin
 26. Górnik Łęczna
 27. Polonia BIALI
 28. Talent Warszawa
 29. Polonia CZERWONI
 30. UKS Sokoliki Stary Sącz
 31. Dunajec Nowy Sącz
 32. Wierchy Rabka Zdrój

Ambasadorem Turnieju Sokolika jest były reprezentant Polski w piłce nożnej Mirosław Szymkowiak, który wraz z najlepszym piłkarzem kadry młodzieżowej Jakubem Kamińskim wybrali MVP turnieju. Młodzi piłkarze otrzymali piękne statuetki i fotele gamingowe ufundowane przez firmę Quersus.

Nagrody dla młodych piłkarzy wręczał także polski skoczek narciarski i reprezentant Polski Maciej Kot, który podziwiał zmagania młodych zawodników na turnieju Sokolika.

Starosądeckie.info patronem medialnym Międzynarodowego Turnieju Sokolika.

Pełna GALERIA zdjęć na naszym Facebooku: Starosądeckie.info

Sponsorzy Turnieju Sokolika

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"