Sport

XI Memoriał Jana Gryźlaka

Opublikowano: 22 marca, 2015 o 9:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

20 marca 2015r. na hali sportowej ZS w Barcicach rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Starego Sącza. Był to ostatni etap rozpoczętego w dniu 19 lutego XI Memoriału Jana Gryźlaka.

Coroczny memoriał jest organizowany, aby upamiętnić patrona hali sportowej ZS w Barcicach- Jana Gryźlaka (24.12.1914-14.07.2003), który był pionierem i organizatorem sportu wiejskiego, inicjatorem budowy obiektów sportowych /boisk, tras biegowych i skoczni narciarskich/ w województwie krakowskim i później nowosądeckim. Walczył w kampanii wrześniowej, był więźniem jenieckich obozów w Niemczech, a w latach 1945-46 walczył w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Współzałożyciel Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, długoletnim członekiem naczelnych władz tej organizacji. Animator eksperymentu sądeckiego i aktywny świadek narodzin sportu w powojennej Polsce na tych terenach. W trudnych latach powojennych byłl nauczycielem w Rytrze i zastępcą dyrektora Szkoły Ćwiczeń w Starym Sączu. Od 1957 aktywnie działął we władzach naczelnych Zrzeszenia LZS, SZS i PZN.

Otwarcia zawodów dokonali: Wice Dyrektor Zespołu Szkół w Barcicach mgr Wanda Kochanowicz wraz z obecnym na rozgrywkach wnukiem pana Jana Gryźlaka – Grzegorzem Gryźlakiem.

Drużyny walczyły o Puchar Burmistrza Starego Sącz oraz o Puchar ufundowany przez rodzinę państwa Gryźlaków.

W zmaganiach sportowych wzięło udział 6 zespołów męskich i 5 drużyn kobiecych.

Jak co roku o grę zgodną z zasadami fair play zadbali sędziowie: Leszek Ziębowicz -sędzia główny turnieju, Marta Bogacka, Kacper Dziedzic i Jan Garwol. Tegoroczne zawody były na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli o osiągnięcie jak najlepszych wyników.

Po sportowych zmaganiach Wice Dyrektor ZS w Barcicach wraz z Zastępcą Burmistrza Starego Sącza Kazimierzem Gizickim podsumowali tegoroczny turniej i uhonorowali zwycięskie zespoły okolicznościowymi medalami oraz wręczyli zwycięskiej drużynie męskiej Puchar Burmistrza Starego Sącza, zwycięskiej drużynie kobiecej Puchar Rodziny Gryźlaków.

Wyniki tegorocznego XI Memoriału Jana Gryźlaka przedstawiają się następująco:

kobiety:

Puchar Rodziny Gryźlaków wywalczyła drużyna z Nowego Sącza – Ania i spółka

II miejsce Bobowa

III miejsce Barcice

IV KNS Nowy Sącz

V Podegrodzie

mężczyźni:

Puchar Burmistrza Starego Sącza zdobyła drużyna ADS Stary Sącz ( Stanisław Kurnyta-kapitan, Tadeusz Szewczyk, Wojciech Basta, Ociepka Mariusz, Daniel Kulak i Kotlarz Piotr)

II miejsce Newag Nowy Sącz

III miejsce Ry – Star

IV Orły Podegrodzie

V Rodzice Barcice

VI Shogun Urząd

W tym dniu hala tętniła życiem po zakończonych rozgrywkach uczestnicy zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez firmę gastronomiczną Andrzeja Gorczowskiego oraz piekarnię „EPI” ze Starego Sącza.

Organizatorzy XI Memoriału Jana Gryźlaka składają podziękowania Burmistrzowi Starego Sącza Jackowi Lelkowi za sprawowanie honorowego patronatu i ufundowanie pucharu, a także sędziom zawodów i piekarni EPI.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do rodziny Gryźlaków za wsparcie oraz ufundowany puchar.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za dostarczenie niezapomnianych wrażeń sportowych.

Do zobaczenia za rok. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Grzegorz Garwol/Dorota Młyńska-Postrożny

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"