Sport, Z ostatniej chwili

Zacięte walki i wysoki poziom sportowy [VIDEO]

Opublikowano: Maj 15, 2017 o 8:54 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zdecydowanym zwycięstwem 4:1 zakończył się mecz kickboxingu Nowy Sącz – Grybów. Walki odbywały się w hali sportowej MOSiR (ul. Na Rurach) w formule light contact w różnych kategoriach wagowych. Patronem honorowym wydarzenia był Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, a organizatorem meczu Uczniowski Klub Sportowy EVAN.

Walki stoczyło siedem par, z czego dwie skończyły się przed czasem, a dwie – werdyktem sędziów – były remisowe. Wszystkie odbyły się w formule light contact, która charakteryzuje się tym, że walki odbywają się w ramach co najmniej 2 rund, po 2 minuty każda. Przepisy dopuszczają te same techniki, co w przypadku formuły full contact, tylko zawodnicy nie wkładają pełnej siły w uderzenia i kopnięcia. Dodatkowo zawodnicy stają do walki w kaskach i ochraniaczach na nogi.

Emocjonującej rywalizacji młodych zawodników przyglądali się: Janusz Adamek – prezes Sądeckich Wodociągów, Józef Kantor – dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji, zastępca dyrektora wydziału Tomasz Michałowski, pełnomocnik prezydenta Grzegorz Dobosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Paweł Badura, radny i przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Mieczysław Gwiżdż, dyrektor Gimnazjum nr 2 Joanna Wituszyńska, a także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Andrzej Hasslinger.

Wyniki poszczególnych walk

Marlena Stefanska – Beata Fyda 3-0 (kat. 26 kg)
Anna Baran (AB 1 runda) – Kinga Łukasik (kat. 32 kg)
Ilona Kokoszka (AB 1 runda) – Emila Borkowska (kat. 32 kg)
Nadia Basta – Wiktoria Durlak 3-0 (kat. 42 kg)
Wiktoria Kalisz – Julia Niewiadomska 0-3 (kat. 46 kg)
Antoni Studzinski – Arkadiusz Kasprzycki (remis – kat. 50 kg)
Natalia Dulian – Karolina Krok (remis – kat. 55 kg)

nowysacz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a