Sport, Z ostatniej chwili

Znamy „złotą” dwunastkę Turnieju Sokolika. Dzisiaj finał

Opublikowano: 6 czerwca, 2021 o 8:45 am   /   przez   /   komentarze (0)

W trudnych warunkach pogodowych zakończył się pierwszy dzień rozgrywek X Międzynarodowego Turnieju Sokolika w Starym Sączu. Nad miastem przeszła potężna ulewa, jednak udało się ukończyć wszystkie mecze. Dzisiaj ważny dzień. Ostatnie rozgrywki w Lidze Mistrzów i Lidze Europy oraz wielki finał o godzinie 16:10.

Gospodarze turnieju UKS Sokoliki Stary Sącz powalczą dzisiaj w Lidze Europy.

Zasady dzisiejszych rozgrywek:

Pierwsze 3 zespoły z grup A i B tworzą grupę ,,złotą 1’’. Pierwsze 3 zespoły z grup C i D tworzą grupę ,,złotą 2’’. Drużyny zabierają ze sobą punkty uzyskane w fazie grupowej, ale tylko ze spotkań rozegranych pomiędzy sobą. Zespoły w grupie złotej 1 i złotej 2 grają po 3 mecze po 15 minut bez przerwy i bez zmiany boisk. Zespoły, które awansowały z grupy A grają z zespołami, które awansowały z grupy B. Zespoły, które awansowały z grupy C grają z zespołami, które awansowały z grupy D.

Czwarty mecz o miejsce w turnieju. Zespół, który po rozegraniu 3 meczów w grupie złotej 1 zajmie w tabeli miejsce 6 – gra z zespołem, który zajął miejsce 6 w grupie złotej 2, o miejsca 11-12. I tak samo: drużyny, które sklasyfikowano na miejscu 5 grają o miejsca 9-10 itd. o miejsca: 7-8, 5-6, mały finał o 3-4 i finał o 1-2 (w razie remisu decydują rzuty karne-seria po 3, a potem do skutku po 1-każdy rzut karny wykonuje inny zawodnik). Mecze trwają 15 minut bez przerwy i bez zmiany połów.