Uncategorized

Nagrody z okazji Dnia bibliotekarza

Opublikowano: 13 maja, 2023 o 8:58 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Miejskim Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie odbyły się obchody Dnia bibliotekarza. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył wyróżniającym się bibliotekarzom nagrody i uhonorował ich Srebrnym Jabłkiem Sądeckim.


Dziękuję za propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie mieszkańców Sądecczyzny do uczestniczenia w życiu bibliotekmówił starosta Marek Kwiatkowski. – Jestem dumny, że nasza Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu ma tak świetną kadrę.  Dziękuję za waszą pracę – nie tylko tą związaną z książkami, ale też sporo innych spotkań i imprez kulturalnych organizowanych w bibliotekach. Życzę zdrowia i wytrwałości. Niech praca przynosi wam wiele satysfakcji. Dziękuję również za kreatywne działania z najmłodszymi czytelnikami i tworzenie wspaniałej atmosfery w bibliotekach i czytelniach!
Starosta, jak co roku, przyznał nagrody finansowe dla bibliotekarzy pracjących w filiach Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. W tym roku wyróżnił nagrodami finansowymi cztery panie. Są to: Monika Jasiurkowska-Zaryczny – BPMiG w Piwnicznej-Zdroju, Barbara Konieczny – BPG w Krynicy-Zdroju, Izabela Mokrzycka – GBP w Nawojowej i Barbara Szczepanik – GBP w Łącku.
Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymały: Elżbieta Góra i Janina Igielska – obie z MCKCiE w Grybowie Dział Biblioteczny.

W spotkaniu, które odbyło się w Miejskim Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji w Grybowie, wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, radna powiatowa Anna Radzik, burmistrz Grybowa Paweł Fyda i wójt gminy Grybów Jacek Migacz, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu Monika Jackowicz-Nowak, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek oraz przedstawiciele pracowników bibliotek działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego. Spotkanie prowadziła Aneta Galeja-Ligęza – dyrektor MCKCiE w Grybowie.

Wykład pt. „Bibliotekarz w świecie metawersów i sztucznej inteligencji – wirtualne możliwości, realne wyzwania” wygłosiła dr Żaneta Kubic z Muzeum UJ – Collegium Maius.  


Spotkanie uświetnił występ przedszkolaków z grybowskiej placówki.


Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"