Edukacja, Uncategorized

Najpierw szczepienia, potem powrót kolejnych klas do szkół?

Opublikowano: 4 lutego, 2021 o 8:49 am   /   przez   /   komentarze (0)

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Czy odbędzie się to dopiero po zaszczepieniu nauczycieli na koronawirusa?

Na pewno od szczepienia nie uzależniamy powrotu do szkół-powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował na konferencji prasowej 2 lutego, że w poniedziałek (1 lutego) Rada Medyczna przedłożyła rekomendacje dotyczące szczepionki firmy AstraZeneca, na podstawie których podjęta została decyzja, że w Polsce ta szczepionka będzie wykorzystywana do szczepienia osób między 18. a 60. rokiem życia.

„W konsekwencji również Rada zarekomendowała, żeby rozpocząć szczepienia grupy 1C, tzn. nauczycieli. W pierwszej kolejności tych, którzy już uczą klasy I-III, czy nauczycieli przedszkolnych. Do tego projektu szczepień rozpoczęliśmy od wczoraj przygotowania” – powiedział Dworczyk.

W pierwszym etapie szczepionką przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca będą szczepieni wyłącznie nauczyciele do 60. r.ż.; takie są rekomendacje Rady Medycznej i uzgodnienia z ministrem edukacji i nauki – powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Żądamy skutecznej szczepionki a nie eksperymentowania na nauczycielach i pracownikach oświaty!!  Którą szczepionką szczepił się rząd?” – napisał w mediach społecznościowych prezes ZNP Sławomir Broniarz.

My nie kwestionujemy szczepionek, nie polemizujemy z tymi szczepionkami. Zadajemy tylko pytanie – co stało się między końcówką stycznia, kiedy mówiono nam „nie ma żadnych szans na szczepienia wasze”, a przekazem ministra Dworczyka, że „będziecie szczepieni od poniedziałku, tyle tylko, że szczepionką AstraZeneca”? – podkreślił Sławomir Broniarz.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a