Uncategorized

Worek medali sądeckich pływaków

Opublikowano: 31 maja, 2019 o 7:29 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Krakowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski Dzieci i Młodzików w pływaniu. Województwa Małopolskiego. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy STP Nowy Sącz, którzy stawali na podium.

Nasz klub reprezentowało 14 zawodniczek i zawodników pod czujnym okiem trenerów Joanny Paszki i Jacka Michałowskiego, a o podium walczyli sportowcy z 24 klubów, w sumie 384 startujących – informuje prezes STP Nowy Sącz Marek Ruchała. – W ciągu dwóch dni rywalizowano w 3 blokach startowych. Bardzo dobrze spisały się nasze sztafety, które cztery razy stawały na podium. W klasyfikacji klubowej zajęliśmy 6 miejsce. Warto dodać, że dwoje naszych zawodników: Zuzanna Piętka i Maksymilian Miczołek zostało powołanych do kadry Małopolski, a Zuza zajęła 6 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu „Sobota pływacka”

Sztafety – wyniki końcowe
4×100 m stylem dowolnym, kategoria 13 lat: 2. STP Nowy Sącz (Trojanowska Julia, Basta Julia, Mucha Julia, Piętka Zuzanna)
4×50 m stylem dowolnym, 13 lat: 3. STP (Trojanowska Julia, Basta Julia, Mucha Julia, Piętka Zuzanna)
4×100 m stylem dowolnym, 12 lat: 3. STP (Kurzeja Karolina, Ruchała Weronika, Jakubowska Kaja, Budnik Małgorzata)
4×50 m stylem zmiennym, 12 lat: 3. STP (Ruchała Weronika, Jakubowska Kaja, Kurzeja Karolina, Budnik Małgorzata)