Edukacja, Wydarzenia

10-lecie Starosądeckiego Prywatnego Gimnazjum i ślubowanie klas pierwszych

Opublikowano: Listopad 26, 2015 o 2:37 pm   /   przez   /   komentarze (36)

Dzisiaj Starosądeckie Prywatne Gimnazjum świętowało 10-lecie powstania. W Kinie Sokół miała miejsce podwójna uroczystość, połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. W poczet szkoły przyjęto 34 nowych uczniów.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św koncelebrowaną przez proboszcza parafii św Elżbiety Marka Tabora oraz ks Pawła Gruszkę.

W Kinie Sokół odbyło się uroczyste ślubowanie oraz sztuka teatralna przygotowana przez uczniów Prywatnego Gimnazjum. Na scenie zaprezentowała się także Alicja Kanik, która zaczarowała publiczność grą na fortepianie. Swoją obecnością zaszczycili: burmistrz Jacek Lelek, Stanisław Szudek -dyrektor Sądeckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie, Maria Sosin -dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu a także dyrektorzy szkół z terenu miasta i gminy Stary Sącz.

Jestem przekonany  -i to widać -że jest to szkoła, której kadra i uczniowie są niezwykle zaangażowani w kształtowanie siebie samych i młodych ludzi. Bardzo serdecznie chciałbym pogratulować dotychczasowych wyników i sukcesówmówił burmistrz Jacek Lelek.

Gimnazjum w Starym Sączu jest dowodem na to, że nie ma szkół małych, dużych, niepublicznych czy publicznych. Przede wszystkim są szkoły przeciętne i takie, które ponad przeciętność chcą wyrosnąć. I to jest własnie taka szkoła. O czym świadczą jej wyniki –mówił Stanisław Szudek -dyrektor Sądeckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w KrakowieJestem przekonany, że gdyby więcej było takich gimnazjów jak to, to być może publiczna dyskusja wokół tych szkół byłaby inna. I los gimnazjów nie byłby taki niepewny. Myśląc o przyszłości, szkoła postanowiła poszerzyć zakres swoich działań. Wiem, że powstała prywatna szkoła podstawowa. To jest tak, że od „starszego brata” można otrzymać pewien wzór do naśladowania. Ta szkoła staje przed kolejną szansą. I wierzę, że za 10 lat będziemy świętować jej kolejny jubileusz. 

Gratulacji i podziękowań nie było końca. W imieniu całej kadry pedagogicznej i społeczności szkolnej, dyrektor Agnieszka Weryńska-Kot złożyła na ręce właścicielki Iwony Rams podziękowania i symboliczny bukiet kwiatów.

Dziękuje wszystkim nauczycielom, którzy przez te lata zbudowali naprawdę dobry i trwały  fundament naszej szkołymówiła dyrektor Agnieszka Weryńska-KotDziękuje poprzednim paniom dyrektor, które tworzyły tę codzienną rzeczywistość w której my dzisiaj możemy stanąć. Gorąco dziękuje rodzicom którzy nam zaufali, ufają nadal i powierzyli nam swoje dzieci. Dziękuję pani Joasi, której drzwi do sekretariatu są zawsze otwarte. Dziękuje Wam, kochani uczniowie, dzięki którym możemy tutaj być. Dziękuje przede wszystkim osobie, która 10 lat temu zdobyła się na odwagę i z wielką pasją i zapałem postanowiła stworzyć tę szkołę. Zaprosiła mnie do współpracy i dzięki temu pozwoliła mi spełniać w tym co naprawdę kocham i daje mi ogromną satysfakcję.  

Prywatne Gimnazjum powstało dokładnie 10 lat temu. Z inicjatywy właścicielki Iwony Rams, która wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności otworzyła placówkę osiągającą bardzo dobre wyniki. Na przełomie tych 10 lat placówką zarządzały 3 dyrektorki: Katarzyna Chyclak, Barbara Bobrowska a obecnie Agnieszka Weryńska -Kot. Stanowisko sekretarki placówki, pełni niezastąpiona Joanna Gancarczyk.

Placówka wykształciła 260 uczniów (10 roczników, 14 klas). Obecnie w budynku przy ulicy Partyzantów 15, na II piętrze dawnego internatu LO, kształci się 83 uczniów. Kończąc edukację w Prywatnym Gimnazjum absolwenci wybierali szkoły średnie w Starym Sączu (69 osób, w tym LO 55 a ZSP -13), Nowym Sączu (106) oraz Wrocławiu (1) i Spale (1).

Swoim uczniom Gimnazjum oferuję oprócz obowiązkowych zajęć szeroką ofertę ponadprogramową. Zaliczyć do niej należy dodatkową liczbę godzin języka angielskiego (3 dodatkowo), wyjazdy na basen, kółko informatyczne, zajęcia SKS, i warsztaty muzyczne. Stałym elementem edukacji są wyjazdy integracyjne i tematyczne.

Dzisiejsze Uroczystości zakończą się późnym popołudniem -dyskoteką w Domu Weselnym „Zacisze” w Gołkowicach Górnych.

Warto przeczytać:

Starosądeckie Prywatne Gimnazjum najlepsze w powiecie!

Jak kształcą starosądeckie gimnazja?Znamy wyniki z Miasta i Gminy

 

 

Komentarze

Komentarze (36)

 • Listopad 26, 2015 o 3:15 pm Remik

  Wszystko dobrze gratulacje dla szkoły. Ale pytam bo tyle zdjęć ale nie widzę Pana Andrzeja Sojki i innych zasłużonych nauczycieli gdzie oni są pytam

 • Listopad 26, 2015 o 3:22 pm Anonim

  Serdeczne gratulacje! Trzymajcie tak dalej.

 • Listopad 26, 2015 o 4:10 pm Rodzic

  Piękna uroczystość. Wszystkiego dobrego.

 • Listopad 26, 2015 o 4:48 pm Hehe

  A czy biedronka jest sponsorem strategicznym i stąd strój pani dyrektor.

 • Listopad 26, 2015 o 5:51 pm Ja

  Zlosliwosc ludzka nie zna granic.

 • Listopad 26, 2015 o 6:03 pm xyz

  Pozdrowienia i gartulacje Pani Iwono 😉

 • Listopad 26, 2015 o 7:00 pm Anonim

  Niestety Pan Andrzej Sojka nie jest już współwłaścicielem Prywatnego Gimnazjum. Bardzo duża strata. Człowiek z pasją do historii. Świetny nauczyciel! Konflikt między Nim, a obecnie jedyną prawną właścicielką zmusił Pana Andrzeja do decyzji o odejściu.

 • Listopad 26, 2015 o 7:03 pm Anonim

  Piękna pani Dyrektor

 • Listopad 26, 2015 o 9:43 pm Antypis

  11-stej rocznicy nie będziecie mieli okazji świętować, bo partia o żartobliwej nazwie „prawo i sprawiedliwość” zlikwiduje wam to gimnazjum. Sami sobie podziękujcie bo w większości oddaliście na nich swój głos.

 • Listopad 26, 2015 o 10:35 pm sir

  Tylko umiecie hejtować! naszego gimnazjum nie zlikwidują bo jest najlepsze! i cieszę się że mogę do niego uczęszczać i jest tu super atmosfera i nauczyciele znakomici. Więc przestańcie hejtować bo to żałosne.
  Uczennica

 • Listopad 26, 2015 o 10:48 pm Ref

  Wszystkie gimnazja do likwidacji i jeszcze aby zabronić prowadzenia szkół podstawowych i przedszkoli przez osoby prywatne

 • Listopad 26, 2015 o 10:51 pm anita

  Droga uczennico.Jakbys sie interesowala tym co sie dzieje w Polsce to wiedzialabys ze zlikwiduja wszystkie gimnazja. Takze Twoje! Troche wiecej zainteresowania polecam. Szkola bedzie szkola i bedziesz chodzila do 6,7 badz 8 klasy podstawowej. Dotarlo? Zero hejtu! Gratuluje szkole sukcesow bo jest czego. Szacun!

 • Listopad 26, 2015 o 11:03 pm gratulacje dla szkoły.

  tylko nie wiem po co tam
  z oświaty

 • Listopad 26, 2015 o 11:29 pm PiS

  Zlikwidujemy i to jaknajbardziej

 • Listopad 26, 2015 o 11:34 pm Anonim

  Zero kultury aż trudno uwierzyć…

 • Listopad 26, 2015 o 11:40 pm xxx

  hahahahahahaha ludzie wy wstydu nie macie. Może najlepiej dokładnie z imienia i nazwiska powiedzieć kto nie może takich szkół prowadzić, co ??? Poziom głupoty i zazdrości w tym mieście przekroczył wszelkie możliwe granice, to już nawet nie jest śmieszne…

 • Listopad 26, 2015 o 11:54 pm A.Al

  Tylko więcej szkół z tak wysokim poziomem! Gratulacje!!

 • Listopad 27, 2015 o 12:39 am kaw

  gratuluję serdecznie wszystkim osobom, które przyczyniły się do prężnego rozwoju tej wspaniałej szkoły: Właścicielce, Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom i Uczniom , życzę wielu sukcesów i składam moje wyrazy szacunku i uznania!

 • Listopad 27, 2015 o 1:08 am Rodzic

  Gratuluję Pani Iwonie i Nauczycielom pracującym w Gimnazjum.Moje dziecko chodzi do tej szkoły i to jaki jest tam poziom nauki,kultury i traktowania ucznia i rodzica polecam jako przykład dla innych szkół.
  Tworzenie klimatu szkoły zależy od tego co kto ma w sercu i czym się dzieli i daje innym, a w tym Gimnazjum pracują Nauczyciele o otwartych sercach i umysłach.
  Życzę kolejnych rocznic i sukcesów.

 • Listopad 27, 2015 o 1:17 am M.

  Czytam komentarze i widzę że zazdrość przemawia przez niektórych.Żyjemy w wolnym kraju, w wolnym mieście każdy może stworzyć szkołę. Przykre jest jak ciężka praca i sukcesy Gimnazjum bolą ludzi.

  Życzę pracownikom Gimnazjum sukesów.

 • Listopad 27, 2015 o 7:25 am martyska

  Pani Asia na dyrektora!

 • Listopad 27, 2015 o 7:59 am u.k.

  swietna szkola, wspaniale dzieci, atmosfera bardzo przyjazna dla wszystkich!

 • Listopad 27, 2015 o 10:26 am Rodzic

  Kochani pierwszoklasiści ,wyglądaliście super .

 • Listopad 27, 2015 o 11:13 am Anonim

  my chcemy więcej galerii i biedronek

 • Listopad 27, 2015 o 11:44 am Gratulacje!!!!!!

  Cudowna uroczystość. Kto nie był, niech żałuje. Z klasą, miło, sympatycznie i wesoło. Gratulacje dla wszystkich nauczycieli.

 • Listopad 27, 2015 o 11:46 am Absolwent

  Uroczystość oczywiście wspaniała, ale wieczór i dyskoteka, rozmowy z nauczycielami, wspomnienia. Ach cudownie było. Więcej, więcej, więcej takich zjazdów absolwentów. Miło było powrócić wspomnieniami do gimnazjalnych czasów. Pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło.

 • Listopad 27, 2015 o 12:14 pm mision

  A wystarczyłoby przytulić się do burmistza i jego dworu, wyznać skruchę, przyjąć postawę uwielbienia dla naszej władzy, a stalibyście się ulubieńcami starosądeckich elyt i powodem do dumy rządzących.

 • Listopad 27, 2015 o 1:17 pm aaa

  Pozdrowienia dla kochanej pani Smoleń, która po raz kolejny stworzyła niezapomniany wieczór.

 • Listopad 27, 2015 o 3:46 pm swietl

  Gratulacje tej pięknej uroczystości i okazji z jakiej odbyło się to spotkanie;) podziw dla Pani Iwony i Pani dyrektor za sukces. Sukienka Pani Dyrektor piękna, a uśmiech i postawa pełna podziwu. Powodzenia życzę i jestem przekonana że nowa reforma o likwidacji gimnazjum wcale nie zaszkodzi tej placówce, a jedynie delikatnie ją zmodyfikuje. P.S. złośliwcy- napięcie i zły humor polecam rozładować na nowej siłowni pod chmurką, a nie w komentarzach.

 • Listopad 27, 2015 o 3:57 pm Pamietliwy

  Do PiS. Likwiduje likwiduje. Tylko głośno powiedzcie wszystkim ze popelniliscie błąd i naraził państwo na wielką kasę która tera jednym pociagnieciem zmarnotrawicie. Bo to właśnie ta ekipa w 99 roku wprowadziła gimnazja

 • Listopad 27, 2015 o 4:12 pm obserwator

  Mision święte słowa. Niestety są i tacy którzy dla własnych korzyści przytula się do każdego , do władzy też.

 • Listopad 27, 2015 o 6:54 pm Absolwent

  W Zaciszu było super. Chcemy częściej. Przyjedziemy.Gorące pozdrowienia

 • Listopad 28, 2015 o 9:31 am Rodzic

  Idea mundurów szkolnych zaczyna mi się podobać (pod warunkiem że jest to zrobione z klasą).

 • Listopad 28, 2015 o 9:39 am Anonim

  no nie do końca w rok bo jeśli masz troche oleju w głowie to wiesz że już jakiś rocznik jest w gimnazjum to nie mogą go zlikwidować do puki ten rocznik nie skończy tam nauki

 • Listopad 29, 2015 o 3:27 pm Ania

  Kogo masz na myśli, pisząc o zasluzonych nauczycielach?

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a