Polityka, Wydarzenia

103. rocznica odzyskania niepodległości w Starym Sączu

Opublikowano: 11 listopada, 2021 o 3:53 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Mieszkańcy Gminy Stary Sącz uczcili 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Centralne gminne uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą na budynku starosądeckiego Sokoła, hymnu państwowego i wciągnięcia flagi państwowej na maszt ustawiony w Rynku Starego Sącza.W kościele parafialnym św Elżbiety odbyła się uroczysta Msza św w intencji Ojczyzny.

W patriotycznej manifestacji uczestniczyli mieszkańcy miasta i gminy, władze samorządowe, duchowieństwo, członkowie organizacji społecznych i politycznych, druhowie OSP, nauczyciele i młodzież szkolna, harcerze. Pochód z pocztami sztandarowymi i innymi uczestnikami przemarszu, od „Sokoła” na Rynek, do kościoła św. Elżbiety i na nowy cmentarz prowadziła Miejska Orkiestra Starego Sącza.

Uroczystego wciągnięcia flagi na maszt dokonała I Starosądecka Drużyna Harcerzy „Leśni” im. ks. Władysława Gurgacza SJ.

Na cmentarzu komunalnym odegrana została pieśń patriotyczna Rota, następnie ks. proboszcz Marek Tabor poprowadził modlitwę za poległych w obronie ojczyzny. Przedstawiciele Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu odczytali Apel Poległych.

Z okolicznościowym przemówieniem wystąpił burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Posłuchaj:

Później pod obeliskami złożono wieńce i wiązanki kwiatów. Złożyli je samorządowcy, delegacje szkół a także instytucji i stowarzyszeń.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a