Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

11-letnia starosądeczanka Emilia Dubiel pięciokrotną Mistrzynią Europy

Opublikowano: 20 września, 2022 o 7:14 am   /   przez   /   komentarze (0)

11-letnia starosądeczanka, Emilia Dubiel została pięciokrotną Mistrzynią Europy. Zeszłoroczny tytuł Mistrzyni Europy w jazzie został obroniony, natomiast obecny sezon przyniósł kolejne sukcesy. Emilka jest aktualną Mistrzynią Europy w trzech stylach tańca: modern, jazz oraz show dance dziewcząt do 12 roku życia. To jej kolejny największy sukces po zeszłorocznym podwójnym tytule Mistrzyni Świata w modernie i show dance.

W dniach od 8 września do 11 września 2022 r. w Skopje w Macedonii Północnej odbyły się Mistrzostwa Europy w stylach tańca Balet, Jazz oraz Modern & Contemporary Międzynarodowej Organizacji Tańca, IDO. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń tanecznych w Europie. W tej europejskiej imprezie wzięło udział ponad 1900 tancerzy, z 22 krajów. Tam właśnie Emilia wywalczyła potrójne Mistrzostwo Europy, dwukrotnie stanęła na najwyższym miejscu podium po swoich występach solowych, natomiast trzecie złoto zdobyła wraz ze swoimi koleżankami z Gapsteam i bratem Frankiem.

Ponadto Emilia stanęła na podium Mistrzostw Europy jeszcze trzy razy zdobywając tytuł II Vice-mistrzyni Europy w repertuarze baletowym i w duecie jazz oraz tytuł Vice- mistrzyni Europy w duecie modern.

Kiedy doprowadzasz 10 latkę do podwójnego mistrzostwa świata IDO w kategorii do lat 12, ciężką pracą dochodzicie wspólnie do finału jednego z najważniejszych światowych konkursów (YAGP w USA) to czujesz chwilowy ogrom szczęścia i spełnienia, a zaraz po nim zaczynasz czuć na swoich barkach odpowiedzialność i presję nie tylko w kwestii wyniku ale przede wszystkim w tym żeby mądrze prowadzić dalej to dziecko przez drogę rozwojumówi trenerka Emilii, Natalia GapPomimo trudnych chwil cieszę się ze nie zwątpiła w siebie i we mnie. Dziękuje jej za zaufanie i miłość. Ten rok pokazał, że my dwie to nie przypadek i umocnił naszą relację i udowodnił, że nie możemy przestawać wierzyć w siebie wzajemnie.

9- letni brat Emilii, Franciszek Dubiel również może pochwalić się wysokimi osiągnięciami na wrześniowych Mistrzostwach Europy. W kategorii jazz solo mężczyzn do 12 roku życia uplasował się na 2 miejscu, tym samym otrzymując tytuł Vice-mistrza Europy. Natomiast w modernie zajął 4 miejsce.

Za tym spektakularnym sukcesem tancerzy z krakowskiego #gapsteam stoi wspaniała i profesjonalna kadra trenerska w składzie: Natalia Gap, Jakub Pokuta, Alina Towarnicka, Martyna Dobosz i Gabriela Długosz.
To oni czuwają nad tak dynamicznym rozwojem dzieci, trenując ich trzy dni w tygodniu w krakowskiej szkole tańca Elita Dance Center, do którego należy zespół Gapsteam.

Rodzeństwo uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Barcicach i oboje są stypendystami Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka.