Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

11. Starosądecki Jarmark Rzemiosła. 120 kramów z rękodziełem i muzyka pod nogę

Opublikowano: Sierpień 23, 2019 o 6:28 am   /   przez   /   komentarze (0)

Przed nami dwa dni prawdziwego starosądeckiego jarmarku – 120 kramów z oryginalnym rękodziełem, tradycyjnym jadłem i dobrym muzycznym rzemiosłem. 11 Starosądecki Jarmark Rzemiosła odbędzie się już w ten weekend 24-25 sierpnia 2019. Czekają na Was Górale z Transylwanii, węgierski gulasz, rzemieślnicze cuda ze wszystkich regionów Polski i muzyka.

Przed nami kolejny Starosądecki Jarmark Rzemiosła, co oznacza, że starosądecki rynek znów będzie tętnił życiem i to przez dwa dni. Zapowiedziało się około 120 wystawców i producentów rzemieślniczych wyrobów najróżniejszego rodzaju z najodleglejszych zakątków Polski. Podczas kiermaszu obowiązkowo trzeba skosztować będzie specjałów przygotowanych przez nasze Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i Koło Gospodyń Miejskich. Jarmarkowi jak zwykle będzie towarzyszyć muzyka, prezentacja lokalnego folkloru w wykonaniu zespołów regionalnych, występy dzieci i młodzieży.

Jako, że jesteśmy na pograniczu, gdzie mieszają się kultury, smaki i obyczaje, na jarmarku nie zabraknie kuchni węgierskiej, rumuńskiej i słowackiej, której będzie można skosztować w drugim dniu jarmarku. Przyjazd gości z partnerskich miast Keszthley, Dunakeszi i Lewoczy oraz zaprzyjaźnionego Cristuru Secuiesc z Transylwanii (Rumunia) jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Europa dla Obywateli, który jest zarządzany w Brukseli przez Agencję Wykonawczą ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego EACEA. “Europa dla obywateli” to program wspierający organizacje pozarządowe i samorządy, działające w obszarze społeczeństwa obywatelskiego, kultury i edukacji,  w realizacji projektów związanych z tematyką obywatelstwa europejskiego, inicjatyw lokalnych, zaangażowania społecznego i demokratycznego oraz pamięci europejskiej.

Starosądeckie.info patronem medialnym Jarmarku.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a