Wydarzenia, Z ostatniej chwili

14 skarg na Dyrekcję ZSP w Starym Sączu. List otwarty nauczycieli

Opublikowano: 17 czerwca, 2015 o 7:33 am   /   przez   /   komentarze (61)

Niepokojące wieści dochodzą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Księdza Profesora Józefa Tischnera w Starym Sączu. Do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu wpłynęła skarga 19 nauczycieli tej placówki na Dyrektorkę Małgorzatę Konstanty.

Nauczyciele wnieśli skargę dotyczącą przekroczenia prawa i problemów personalnych w placówce oświatowej za które według nich winę ponosi dyrektor Małgorzata Konstanty –czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Zarzuty dotyczyły m.in. naruszenia przepisów prawa pracy (sprzeczne z prawem wypowiadanie przez dyrektora umów, publiczne wręczenie wypowiedzeń umów o pracę przed przedstawieniem, zaopiniowaniem i zatwierdzeniem arkusza organizacyjnego, błędnego naliczania pensum godzin nauczycielskich, wypowiedzenie umowy o pracę pracownikowi pozostającemu na urlopie dla poratowania zdrowia).

Skarga zawierała 14 zarzutów i jak wykazała kontrola, w zdecydowanej większości były one uzasadnione -powiedział naszemu portalowi Stanisław Dąbrowski, przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Nowosądeckiego. Obecnie w placówce trwa kontrola Państwowej Inspekcji Pracy.

W przeszłości pojedynczy nauczyciele zgłaszali uwagi dotyczące nieprawidłowości w szkole m.in. skarga, która była rozpatrywana przez Radę Powiatu z zaleceniem zażegnania narastającego konfliktu pomiędzy dyrektorem a gronem pedagogicznym -wyrok sądu z sierpnia 2013 r., dotyczący zwolnienia pracownika z naruszeniem wielu artykułów prawa (sygn. IV P 185/13).

Sytuacja nie uległa zmianie, a wręcz się nasiliła, i pomimo rozmowy starosty nowosądeckiego z dyrektorem, mającej na celu zażeganie konfliktu dla dobra szkoły i uczniów, nie przyniosła pozytywnego skutku. 

Na podstawie przedstawionych wyników kontroli stwierdzono również nieprawidłowości w rozliczaniu diet i delegacji na podstawie rejestru poleceń wyjazdu służbowego nauczycieli.

W pozostałych kwestiach zgłaszanych przez skarżących dotyczących m.in. spraw pracowniczych prowadzona jest kontrola przez Państwową Inspekcję Pracy jak również toczą się postępowania sądowe o naruszanie praw pracowniczych.

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu głos zabrała nauczycielka ZSP ,Olga Wojciechowska:

 W szkole od roku prowadzona jest nagonka na dyrektorkę –protestowała Olga Wojciechowska– Ta skarga to jest jedna strona medalu. Prawda jest taka, że nauczyciele w tej szkole są bardzo rozbitym środowiskiem. Do tej pory pomagali sobie, a teraz grupa ludzi zniszczyła naszą jedność i po trupach dąży do celu. 

Od poniedziałku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbywają się egzaminy zawodowe. W związku z tym nie udało nam się osobiście porozmawiać z kadrą nauczycielską oraz Dyrekcją.

Na naszą skrzynkę mailową otrzymaliśmy pismo przesłane przez panią Dyrektor, które ma stanowić „otwarty list kadry nauczycielskiej ZSP”. Nie wiemy jednak ilu nauczycieli podpisało się pod tym stanowiskiem:

„Artykuł Pana Roberta Drobycz na portalu sadeczanin.info kreuje całkowicie fałszywy obraz sytuacji panującej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. W rzeczywistości bowiem, wąska grupa nauczycieli, w tym spokrewnionych z radnymi Starostwa, chce przejąć władzę w szkole.

Klika ta, przed działaniem której wraz z Panią Dyrektor bronimy się od czterech lat, chce zawłaszczyć kluczowe stanowiska. Zamiast rzetelnie pracować, nieustannie pisze donosy, skargi i odwiedza znajomych radnych, którzy popierają jej poczynania.

Domagamy się, aby głos zdecydowanej większości pracowników szkoły został wreszcie wysłuchany. Warto podkreślić, że na nasze pisma skierowane do Pana Starosty do dziś nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. Ignoruje się również zdanie przedstawicieli Rady Rodziców, którzy w piśmie skierowanym do Pana Starosty wypowiedzieli się bardzo pozytywnie na temat działań Pani Dyrektor.

Władze Powiatu, z niejasnych powodów, słuchają jednak tylko głosu koterii, do której zaliczają się nawet emeryci niezwiązani z placówką od wielu lat.

Odnosząc się do „skargi”, która została wprowadzona do porządku obrad Rady Powiatu, „w zawrotnym tempie”, informujemy:

 1. treść skargi, nigdy nie została przedstawiona Dyrektor szkoły;
 2. nie umożliwiono Jej odniesienia się do treści skargi;
 3. nie została zaproszona na obrady, czym odebrano Jej jakiekolwiek prawo odpowiedzi na rzekome zarzuty;
 4. spośród blisko 80 członków Rady Pedagogicznej, ponad 60 osób nie zna treści skargi.

Jesteśmy oburzeni tym, że władze Starostwa przekazały prasie wyniki kontroli, których do dzisiaj nie zna ani Dyrekcja, ani Rada Pedagogiczna. Jest to oczywiste i rażące naruszenie prawa.

Ilość fałszywych informacji zawartych w artykule powstałym w oparciu o „tajny protokół” jest przy tym porażająca, bowiem:

 1. wszyscy chronieni związkowcy mają pełne etaty;
 2. nowy regulamin Rady Pedagogicznej został zatwierdzony zgodnie z prawem;
 3. wręczenie wypowiedzenia umów o pracę nauczycielom odbyło się bez naruszenia prawa;
 4. nie łamie prawa wypowiedzenie umowy o pracę pracownikowi, któremu kończy się urlop dla poratowania zdrowia i dla którego nie ma godzin   w roku 2015/2016;
 5. naliczenia pensum godzin nauczycielskich dokonano zgodnie z wytycznymi Starostwa Powiatowego.

Należy podkreślić, iż do tej chwili ani Władze Powiatu, ani Kuratorium Oświaty nie miały zastrzeżeń do pracy pani Dyrektor. Doceniano Jej pracę, o czym świadczą wyniki szeregu kontroli i przyznawane nagrody. Ewaluacja zewnętrzna przeprowadzona przez Kuratorium Oświaty w 2014 roku w „obszarze zarządzanie”, zakończyła się wynikiem bardzo dobrym („B”).

Niezaprzeczalnym dowodem na bardzo dobrą pracę Dyrektor szkoły są znakomite wyniki egzaminów zawodowych, a przede wszystkim coroczna rekrutacja uczniów do klas pierwszych, jedna z najwyższych wśród wszystkich szkół prowadzonych przez Powiat Nowosądecki. Nie możemy również pominąć wkładu Dyrektor szkoły w unowocześnianie profesjonalnej bazy dydaktycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.

Wyrażamy nasz zdecydowany sprzeciw wobec postępowania Władz Starostwa. Odnosimy wrażenie, że Władze Starostwa zapomniały, że szkoła jest dla ucznia. Wszystkie te nieuczciwe działania, zarówno ze strony wąskiej grupy nauczycieli, jak i Władz, godzą zatem w dobro ucznia. Szczególnie oburzające jest to, że „nagonka” na naszą szkołę nasiliła się w czasie trwania matur, egzaminów zawodowych oraz w momencie rekrutacji uczniów do klas pierwszych.

Apelujemy do Władz Starostwa, aby obiektywnie oceniły problem, dotarły do jego źródła, którym na pewno nie jest Pani Dyrektor szkoły.

Na zakończenie, z przykrością stwierdzamy, że na chwilę obecną, nowe Władze Starostwa nie kierują się ani Prawem, ani Sprawiedliwością”

Kadra nauczycielska ZSP

 

 

Podczas ostatniej sesji (12 czerwca) Radni Powiatu Nowosądeckiego uznali skargę 19 nauczycieli za zasadną. Teraz Zarząd jako pracodawca podejmie decyzje o konsekwencjach.

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze (61)

 • 17 czerwca, 2015 o 7:54 am ktos

  Co to znaczy, że cytowane pismo jest „oficjalnym stanowiskiem kadry nauczycielskiej ZSP”? Proszę redakcję o uzasadnienie tej tezy.

 • 17 czerwca, 2015 o 8:45 am :) nie kierują sie ani prawem ani sprawiedliwością :)

  no pewnie że sie nie kierują ani prawem ani sprawiedliwością , w naszej kochanej gminie wszyscy kierują sie Platformą Obywatelską , w każdym urzedzie na czele jest platformowiec , w kazdej instytucji , a jak go nie ma , to lada chwila bedzie ….ale ten temat rozwinę sobie pozniej 🙂

 • 17 czerwca, 2015 o 9:12 am nauczyciel

  Skoro wszystkie kontrole wysłane przez Pana Starostę i które są niezależnymi jednostkami i nie podlegają starostwu wykazały wiele niedociągnięć i błędów w kierowaniu szkołą to o co chodzi Pani Dyrektor???? Powinna zastanowić się sama nad swoją przyszłością i jeżeli ma choć trochę szacunku do siebie, nauczycieli i uczniów szkoły podać się do dymisji. Oszczędziła by sobie tym samym wstydu i żenady jaką do tej pory uprawia. Niech Pani Dyrektor nie zapomina kto jest jej pracodawcą i kto jej płaci za pracę. Mam propozycję dla Pani Dyrektor, jeżeli ma wspaniała kadrę która ją popiera to przy jej majętności może otworzyć sama szkołe i zapewne nie będzie musiała się martwić o uczniów!!!! Przy takiej zdawalności matur (należy przytoczyć przykład Szkoły Rolniczej pod wodzą pani dyrektor gdzie osiągneła wspaniały wynik ZERO).

 • 17 czerwca, 2015 o 9:23 am KTOS

  Okazuje się, że jednak, że pismo zostało przesłane przez panią Dyrektor a nie nauczycieli. Każdy ma prawo się bronić. Jeżeli jednak Pani Dyrektor wspiera się oficjalnym stanowiskiem kadry nauczycielskiej, to rozumiem, że ma stosowne pełnomocnictwa tego grona do przedstawiania jego opinii.

 • 17 czerwca, 2015 o 12:55 pm saczeczak

  teraz mowa o tym że szkoła jest dla uczniów?? a jeśli dyrekcja zatrudnia do nauki przedsiębiorczości teologa na cały etat zwaniając przy tym ekonomistów to jest podejście właściwe? śmiech na sali…

 • 17 czerwca, 2015 o 1:00 pm Absolwetnka

  Prawda jest taka, że Szanowna Pani Dyrektor „rządzi” sobie w szkole tak jak jej pasuje, nie zwracając uwagi na nauczycieli, a tym bardziej na uczniów. Od samego początku, gdy przejęła władzę po Pani Bogumile szkoła zeszła na psy!! Poziom tej szkoły równy jest 0!

  Z wyrazami szacunku Absolwentka.

 • 17 czerwca, 2015 o 1:05 pm dobra rada

  tupet równy głupocie:)jeśli naruszenia zostają stwierdzone przez Sąd i liczne kontrole prowadzone w szkole a ktoś nadal uważa że wszystko jest pięknie i super to czas odwiedzić dobrego lekarza. Poza tym czemu w tytule jest list nauczycieli skoro został wysłany przez dyrektor? dysponuje ona jakimiś umocowaniami aby tak tytułować list czy to tylko redaktorska pomyłka?

 • 17 czerwca, 2015 o 3:52 pm wikihawki

  jeżeli list został przedstawiony, widocznie szkoła ma dokumenty na swoją obronę, proponuje spotkać się w sądzie:)) ale będzie numer jeżeli to nasi najświetlejsi radni PISU () narobili dziadostwa:((( współczuje partii w okresie przedwyborczym strzał w stopę:)))

 • 17 czerwca, 2015 o 3:54 pm kkk

  chodzę do tej szkoły i bardzo ją lubię, nie dzielę nauczycieli ale w szkole jest super, po co to psuć???????
  komu na tym zależy i dlaczego??????

 • 17 czerwca, 2015 o 3:59 pm zasmucona

  może szkoła nagłośni to w mediach ogólnopolskich , takie działania to ohyda, brak możliwości obrony dla dyrekcji świadczy o wyjątkowej tchórzliwości nauczycieli:((((((((( gratuluje grona

 • 17 czerwca, 2015 o 4:01 pm peowiec

  zapraszam do mojej partii, adresy biur senatorów w internecie, jest afera, może otworzymy oczy starosądeczanom wspólnie PIS —- bez prawa i sprawiedliwości:)))

 • 17 czerwca, 2015 o 4:25 pm obywatel

  przeczytałem z uwagą przedstawione zarzuty, kiedyś w szkole defraudowało się mnóstwo pieniędzy, zatrudniało się rodzinę, nieudolnie się prowadziło szkołę, trwoniąc majątek, tereny szkoły i maszyny, imprezowało się ostro, budowało swoje domy wysiłkiem uczniów i nauczycieli zawodu.
  a tutaj co jest?????????????? jakieś brednie, bogata z domu dyrekcja :)))
  tylko o takiej pomarzyć, nie będzie kradła:)))

 • 17 czerwca, 2015 o 4:29 pm nauczyciel

  najgorsza grupa zawodowa— nauczyciele
  zarozumiali, z chorymi ambicjami, leniwi, chciwi na kasę, niesolidarni, jeden na drugiego doniesie, tchórzliwi,
  z pogardą dla prostych ludzi, eh ……………. mógłbym długo jeszcze
  jak ktoś miałby zrobić kolejne rozbiory, to właśnie nauczyciele

 • 17 czerwca, 2015 o 4:44 pm Zły Korczak

  Prawda jest taka, że kilku krzykaczy w ramach stalinowskiej koalicji, postanowiło zniszczyć porządnego człowieka. Nagonka na obecną Panią Dyrektor ma miejsce od dłuższego czasu, następczyni została już wybrana (nie bez związku są oczywiście jej rodzinne koligacje), a to, w jaki odbywa się to sposób jest przykładem bezprzykładnej, wstrętnej i szeroko zakrojonej akcji mobbingowej.

  Zmiana na tym stanowisku, zwłaszcza dokonana w tak ohydny sposób, będzie gwoździem dla trumny Szkoły – Szkoły z pięknymi tradycjami i wieloma osiągnięciami. Warto sprawą zainteresować ogólnopolskie media, zwłaszcza, że takie działania nie mają NIC wspólnego ani z prawem, ani ze sprawiedliwością. W okresie przedwyborczym z pewnością „zapunktują”.

 • 17 czerwca, 2015 o 4:45 pm Zły Korczak

  Jestem głęboko zażenowany sytuacją jaka miała miejsce podczas wymienionego posiedzenia. Jedna kobieta szykanowana i obrzucona błotem tylko i wyłącznie dlatego,że komuś się zamarzyło jej stanowisko. Druga wywleczona na środek sali i poddana jakimś przesłuchaniom za próbę obrony swojej dyrektorki. Wstyd Proszę Państwa, takie rzeczy nie powinny mieć miejsca w wolnej Polsce.

 • 17 czerwca, 2015 o 5:48 pm świeży absolwent

  Szkoda gadać, poprostu wstyd szanowna pani dyrektor robi wspaniałym nauczycielom z bardzo dużym stażem w tej szkole, nawet pewna pani nie powiem kto pracuje już ponad 40 lat w tej szkole i sama zauważa że ta szkoła to już nie to samo co dawniej… Poprostu raz jeszcze wstyd dla pani Konstanty!!!

 • 17 czerwca, 2015 o 5:50 pm Uczeń

  Tak się składa że ostatnio w szkole nawet przy uczniach nauczyciele buntują się między sobą … słowa i tak mi zapłacą nie muszę cytować bo każdy wie o co chodzi … to już nawet nie o to chodzi ale nie mam żadnych zastrzeżeń do nauczycieli. 2mies temu zauważyłem dziwną atmosferę między nauczycielami … kręcenie nosem itp nie wiem czy chodzi o stołek czy o prywatne sprawy no ale skoro uczniowie nawet mówią o tym to pozostawię to bez komentarza

 • 17 czerwca, 2015 o 5:54 pm Uczeń

  Okej dyrektor zły wszystko złe no dobrze ale czemu stanowisko ma objąć pewna pani w okularach skoro nie dorasta obecnemu dyrektorowi do pięt ,,, uczniowie wszystko wiedzą ,,,, spokojnie każdy nauczyciel dodaje coś od siebie na lekcjach

 • 17 czerwca, 2015 o 6:14 pm RSt

  A na koniec po 16 karetka pojawiła się w szkole. Do Pani Dyrektor?

 • 17 czerwca, 2015 o 6:15 pm nikita

  Stary Sącz, taka mieścina …. szok, co tu się dzieje, trzeba było nie łączyć szkół, nie byłoby problemów!!!!

 • 17 czerwca, 2015 o 6:43 pm czytelnik

  Działania Pani dyrektor są podobne do działań naszego rządu. Trzeba odejść z godnością i zachować twarz. Już najwyższy czas. Mówienie o klikach jest wręcz nieprzyzwoite jeśli się w nich trwało wiele lat. Bezkarność w końcu się skończyła wraz z końcem byłego układu w starostwie.

 • 17 czerwca, 2015 o 6:52 pm Nauczyciel

  Walka o stołek jak najbardziej niewykluczona.

 • 17 czerwca, 2015 o 6:55 pm Sebol

  Może to znów tuszowanie innych spraw/?

 • 17 czerwca, 2015 o 6:57 pm STANLEY

  A skąd wiesz że akurat Pani w okularach? Myślę że jest o co walczyć

 • 17 czerwca, 2015 o 7:03 pm ŻAL

  Wstyd mi za tą szkolę,nauczycieli, dyrekcję oraz wszystkich którzy są w to uwikłani. Byłem świadkiem jak wręcz wyrwano kobietę na sali żeby tylko powiedziała coś na temat wykonywania obowiązków przez dyrektorkę, A nauczyciele? Byłem świadkiem jak uczniowie zsp idąc przez parking na ulicy Krakowskiej wyzywali nauczyciela wsiadającego do samochodu… BEZ KOMENTARZA

 • 17 czerwca, 2015 o 8:36 pm Anonim

  Strzał w stopę?? Przywyknij – takich strzałów będzie niedługo całe mnóstwo, trzeba przecież przejąc stołki! I nie myśl, że ludzi to będzie obchodzić – elektorat pisowski tylko się wbije w zachwyt, że władza słusznie z układem walczy. Kiedyś tak samo i z takimi samymi hasłami na ustach walczyła z kułakami….

 • 17 czerwca, 2015 o 9:31 pm mimoza

  Kobiete wyrywano zeby cos powiedziala???????!!!!!!!!! Tez to widzialam. Tylko ze łape tak w góre podnosila ze o malo ze skory nie wyskoczyla, jak radni nie reagowali bo byla widzem, to wstawala , dziw ze nie zaczela skakac

 • 17 czerwca, 2015 o 9:39 pm obserwator

  Panu juz podziekujemy,

 • 17 czerwca, 2015 o 10:10 pm obserwator

  Powiem krótko, zniszczyła Pani tę szkołę podobnie jak Szewczyk LO. Oświata w Starym Sączu niestety leży i tyle na ten temat.

 • 17 czerwca, 2015 o 10:20 pm ABSOLWENT

  Jestem absolwentem tej szkoły i cieszę się niezmiernie, że ukończyłem ją w rok przed objęciem „rządów” (dyktatury) nowej Pani Dyrektor. Nie wiem dokładnie jakie relacje panują między nauczycielami i dyrekcją, ale z licznych rozmów z młodszymi kolegami – uczniami wnioskuję, że szkoła schodzi na psy, atmosfera jest chora, niektóre profile klas są „szykanowane” ponieważ JM Konstanty czuje się na stanowisku bezkarnie i chce pokazać niektórym nauczycielom, że może nimi pomiatać.
  Powyższy artykuł najlepiej pokazuje, że połączenie starosądeckich szkół było kolejnym poronionym pomysłem, który nikomu nie wyszedł na dobre.
  P.S. Serdecznie pozdrawiam Kadrę Nauczycielską „Chemika”.

 • 17 czerwca, 2015 o 10:33 pm wzburzony

  Proszę mówić za siebie!!!!!!

 • 17 czerwca, 2015 o 11:57 pm uczennica

  Drogi „Uczniu”-Idź być sfrustrowanym przydupaskiem gdzie indziej 😀 Popłacz sobie w kąciku a mądrzy ludzie z Panią w okularach w składzie przywrócą mojej szkole dobre imię.

 • 18 czerwca, 2015 o 12:14 am kms

  Czytam Państwa komentarze i dziwię się.
  Nauczyciel pracujący „już ponad 40 lat w tej szkole” – pani Piluch ? – zamiast młodej ,energicznej, zaangażowanej w rozwój szkoły kadry ?!!!
  Szkoły musiały zostać połączone aby ci ,którzy tak atakują Panią Dyrektor mogli pracować i a nie zasilać grona bezrobotnych .
  A może by docenić ciężką pracę Pani Dyrektor: nadanie imienia, remonty budynków,unowocześnienia bazy dydaktycznej ( np.tablice multimedialne itd. ) ,konkursy dla młodzieży .
  To dzięki Pani Dyrektor ZSP im. ks.prof. J . Tischnera ( Szkoła z Daszyńskiego mająca słaba rekrutację została uratowana przez połączenie ze szkołą z Batorego i Mickiewicza decyzją Starostwa Powiatowego ) ma dobrą rekrutacje a pracujący tam nauczyciele pracę.
  To wysiłki Dyrekcji nadają kierunek rozwoju szkoły , a nie tradycje ,które w czasie ekonomi liczą się tylko w emocjach.

 • 18 czerwca, 2015 o 5:06 am toja

  obserwator idz ty sobie podaj reke z kaminskim czy jak mu tam , ktory skladal skarge na p. Szewczyka. A moze ty to wlasnie ten osobnik ? masz kogos na ich stanowiska ? a moze sie nie udalo wpakowac kogos swojego na dyrektora LO to teraz probujesz w „chemiku ” . WSTYD !!!

 • 18 czerwca, 2015 o 8:38 am Uczeń

  dobrze mówisz !!!

 • 18 czerwca, 2015 o 8:40 am asf

  niech w końcu zmienią zarząd tej szkoły i ktoś podniesie jej poziom !

 • 18 czerwca, 2015 o 8:43 am Obserwator

  „Czytam Państwa komentarze i dziwię się.
  Nauczyciel pracujący „już ponad 40 lat w tej szkole” – pani Piluch ? – zamiast młodej ,energicznej, zaangażowanej w rozwój szkoły kadry ?!!! ”

  Ja też czytam i sie nadziwic nie moge. Własnie taki młody, energiczny, zaangażowany w rozwój szkoły nauczyciel został zwolniony.

 • 18 czerwca, 2015 o 9:30 am Anonim

  Zasługi Pani dyrektor …nadanie imienia szkole.Po co ? to kolejny absurd ,szkoła miała już swojego patrona.Czyżby chodziło tylko o pokazanie się i zrobienie dużo szumu koło siebie?

 • 18 czerwca, 2015 o 9:36 am Isia

  Nie robia bledow tylko ci co nic nie robia. Jak sie okazuje jest ich znaczna wiekszosc. Zamiast zakasac rekawy wziac sie za promocje aby zachecic kandydatow do nauki w tej a nie innej szkole, aby miec miejsce pracy dla siebie to za wszelka cene chcemy zniszczy jej istnienie. Obiekty i zaplecze piekne wyremontowane staraniem tej a nie innej Dyrektor. Jej kreaktywnocs i determinacja z jaka walczyla mimo wewnetrznych przeciwnosci zasluguje na uznanie. Nie Jej wina ze doswiadczone grono zamiast ja wesprzec w tych trudnych czasach ma tylko zadania roszczeniowe, tylko procesy, pieniactwo. Jest to przeciez grupa spoleczna, ktora ma uczyc nasza mlodziez, a co oni im przekaza ? co soba prezentuja?

 • 18 czerwca, 2015 o 3:52 pm XxxxX

  Są ludzie którym posiadanie władzy nie służy do tego typu zalicza się pani dyrektor sodówa uderzyła a buta i tupet w najgorszym wydaniu doprowadziły do obecnej sytuacji. A jeśli mowa o układach i klinikach to pani dyrektor chyba nie są obce i nie powinny ją tak bulwersowac bo to dzięki „oparciu” o pomocne plecy byłego starosty tak długo zamiatano pod dywan wszelkie nieprawidłowości…

 • 18 czerwca, 2015 o 7:17 pm Zdziwiony

  Do dziś myślałem, o poziomie szkoły decydują nauczyciele, którzy uczą młodzież. Dlaczego obarczacie swoimi niepowodzeniami Panią Dyrektor?

 • 18 czerwca, 2015 o 8:09 pm Wiktoria

  Pora na zmianę.Niech miernoty drżą,bo wreszcie przestaną być dobrze opłacaną ,bezmyślną,bezkrytyczną kliką dyrektorki.Czas na normalność!!!!Gratuluję odważnym,niech w szkole powrócą tak bardzo kiedyś cenione wartości jak profesjonalizm,obiektywizm,uczciwość i prawdziwa troska o ucznia.Jestem dumna z moich nauczycieli,którzy potrafią walczyć o godność swoją a przez to uczyć nas być ludźmi honoru!W dzisiejszych czasach to wielka zaleta !

 • 18 czerwca, 2015 o 9:24 pm cfasnf

  dobrze mówi !

 • 18 czerwca, 2015 o 9:26 pm afd

  pomyśl jak nie wiesz dlaczego

 • 19 czerwca, 2015 o 4:13 pm czytelnik

  Dostaniesz nagrodę albo zwiększony dodatek motywacyjny?????

 • 19 czerwca, 2015 o 4:20 pm czytelnik

  ISIA dostaniesz nagrodę czy zwiększony dodatek motywacyjny???????

 • 19 czerwca, 2015 o 11:00 pm mieszkaniec

  Do kieszeni im nie zaglądam, ale – to nauczyciele są nieuczciwi? To gdzie ich etyka zawodowa?

 • 20 czerwca, 2015 o 9:58 am Nikol

  Wiele się mówi o wynikach z matur i egzaminów zawodowych ? A kto uczy młodzież Wy drodzy nauczyciele. Więc jak to robicie????? Patrząc obiektywnie to co Wy większości tam robicie ??Podobno tak się wszyscy staracie …to jaką macie zdawalność.?Cztery lata uczeń do szkoły chodzi i co często nie zdaje matury, egzaminu zawodowego ( z poszczególnych zawodów).I to oczywiście wina dyrekcji ????A wasze umiejętności, kompetencje??Tylko tradycja i dobre imię się liczy.Na siebie to nigdy winy nie złożycie bo oczywiście Wy się staracie, (ale gadaniem i narzekaniem ). Starym wyjadaczom nic się nie chce, wypaleni na maksa dyplomowanie zrobili i siedzą na laurach ,zero podnoszenia kwalifikacji, konkursów, olimpiad.Tylko ploty , papierosek i kwaśne miny jak to źle.

 • 20 czerwca, 2015 o 10:44 am Olga Wojciechowska

  Nazywam się Olga Wojciechowska, znalazłam się na obradach powiatu z własnej woli, chciałam poznać zarzuty ciążące na dyrekcji i to jak ta sprawa zostanie poprowadzona. Wszystko było ukartowane z góry, odbył się sąd kapturowy w stylu stalinowskim, starsi ludzie pamiętają, nie podano oficjalnie zarzutów,nie przeczytano oficjalnego odniesienia się Dyrektora do nich, wyśmiano moją dyrekcję i sprawę przegłosowano.
  Robicie ze mnie idiotkę, ale ja po prostu psychicznie nie wytrzymałam, poprosiłam o głos i powiedziałam jakie jest podłoże konfliktu, nikogo nie atakowałam i nie broniłam.
  Jest mi głęboko wstyd za ludzi którzy prowadzą tę intrygę, jest ona oparta o najgorsze ludzkie instynkty zemście, chorej stołowej ambicji, pogardy dla młodszych nauczycieli itp. Chyba że macie wszyscy układy w kościele i w pierwszy piątek macie już zaklepane rozgrzeszenie.

 • 20 czerwca, 2015 o 10:56 am Olga Wojciechowska

  Na obradach Rady Powiatu znalazłam się z własnej woli, chciałam poznać zarzuty ciążące na mojej Dyrektorce, oraz sposób w jaki sprawa będzie dalej poprowadzona. Wszystko było ukartowane, odbył się sąd kapturowy w najgorszym stalinowskim stylu. Starsi ludzie to pamiętają.Nie ujawniono zarzutów, nie przeczytano odniesienia mojej Dyrekcji do nich, wyśmiano ją i przegłosowano zasadność skargi. Nie wytrzymałam psychicznie i walczyłam o głos. W swoim wystąpieniu mówiłam tylko o podłożu konfliktu, nikogo nie atakowałam i nie broniłam.

 • 20 czerwca, 2015 o 11:20 pm Uczeń 1

  Pani w okularach ma dostać to stanowisko w nagrodę za zniszczenie szkoły ze stu letnią tradycją. Wywiązała się z tego zadania a więc otrzyma nagrodę tylko dlaczego kolejna szkoła mą ucierpieć z powodu niekompetencji i totalnej ignorancji nowej dyrektorki

 • 21 czerwca, 2015 o 12:59 pm Barnej

  Dla mnie jako osoby z zewnątrz sprawa jest prosta. Jeśli w szkole jest taki konflikt i przeciw dyrekcji występuje 19-stu nauczycieli (mając przy tym swoje racje) to znaczy, że osoba zarządzająca szkołą poprostu sobie z tym nie radzi. Rozwiązanie konfliktu jest proste i chyba nasuwa się samo. Wymienić kadrę zarządzającą.

 • 21 czerwca, 2015 o 2:21 pm $

  A może by tak zasięgnąć opini wcześniejszych pracodawcow pani dyrektor na temat jej fachowości, umiejętności współpracy a grupie, predyspozycji kierowniczych, wywiązywania się z obowiązków, aspiracji. Myślę, że mogloby to pomóc w nakreśeniu sylwetki osobowości.

 • 21 czerwca, 2015 o 8:52 pm Yyy

  Taaak, „psychicznie nie wytrzymałem” i dlatego miałam w zanadrzu pismo które rozdałam radnym, hahaha

 • 21 czerwca, 2015 o 8:56 pm ABSOLWENT

  BYŁEM UCZNIEM TEJ SZKOŁY I MIAŁEM STYCZNOŚĆ PRZEZ ROK Z PANIĄ BOGUSIĄ HYBEL- WSPANIAŁA DYREKTORKA JAK I NAUCZYCIELKA, MIAŁA BARDZO DUŻY SZACUNEK TO TEJ SZKOŁY JAK I DO NAUCZYCIELI I UCZNIÓW, ZAWSZE LICZYŁA SIĘ ZE ZDANIEM UCZNIA JAK I MIAŁA CZAS DLA NIEGO- NIE TO CO OBECNA PANI DYREKTOR, KTÓRA MA TYLE SPRAW NA GŁOWIE, ŻE RODZICE MUSZĄ UMAWIAĆ SIE NA ROZMOWE TELEFONICZNIE, NIE DO POMYŚLENIA. UCZNIOWIE NIE CHCIELI TEJ ZMIANY POŁĄCZENIA SZKOŁY, PISALIŚMY NAWETVPETYCJE ALE NA MARNE. W SZKOLE DZIAŁA SWIETNA KADRA NAUCZYCIELSKA, KTORA MIMO WIEKU ZAWSZE STARAŁA SIĘ POMAGAĆ UCZNIOM, ROZWIĄZYWAĆ Z NIMI PROBLEMY I WYJŚĆ NA LUDZI. ZWRACAM TEŻ UWAGĘ NA TO IŻ PRZY OBECNEJ DYREKTORCE UCZNIOWIE TRZYMANI SĄ JAK W KLATCE, „CZUJEMY SIĘ JAK LUDZIE W AUSCHWITZ” MÓWIĄ UCZNIOWIE „NIE MOŻEMY ZACZERPNĄĆ NAWET SWIEŻEGO POWIETRZA”- PRZYKRE, ALE PRAWDZIWE. MOIM ZDANIEM SZKOŁA POWINNA WRÓCIĆ DO POPRZEDNIEGO STANU A DYREKTOREM POWINNA BYĆ PANI MAŁGORZATA PILUCH, KTÓRA ZNA SIĘ NA RZECZY. NIE BĘDĘ PANI ZACHWALAŁ, ALE POWIEM TYLKO JEDNO, ŻE TAK WSPANIAŁEGO NAUCZYCIELA NIGDY NIE SPOTKAŁEM. ŻYCZĘ POWODZENIA WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM TEJ SZKOŁY TYCH KTÓRZY ŚWIETNIE PRZYGOTOWYWALI NAS DO MATURY, JESTEŚCIE WSPANIALI. NNIE DAJCIE SIĘ ZŁEMU DEMONOWI KTÓRY KREUJE TĄ SYTUACJĄ. POZDRAWIAM

 • 22 czerwca, 2015 o 11:41 am Xyz

  Idiota !!!!!

 • 22 czerwca, 2015 o 2:06 pm dobry kurczak :)

  Zapewne nie wszyscy tutaj wiedzą, iż osoba tak zaciekle broniąca pani Dyrektor i obecnego układu nie czyni tego z przekonań ideologicznych lecz po prostu dla… KASY. Kasy, którą inkasuje w kwocie około 1 tys zł miesięcznie jako dodatek za prace informatyczne na rzecz szkoły. Za te 3 lata rządów uzbierało się … sami sobie policzcie. Ładna sumka – jest o co „walczyć”. Oczywiście przy jakimkolwiek nowym dyrektorze nie będzie mowy o dalszej umowie. Dlaczego? Ano dlatego, że od 3 lat w szkole nic prawidłowo z informatyki nie działa. Ani sieci, ani poszczególne komputery ani drukarki itp.

 • 22 czerwca, 2015 o 2:11 pm Sherlock

  Nawet mój wierny Watson by się zoriantował że OW, KMS i ZŁY KORCZAK to jedna i ta sama osoba siedząca w gabinecie wicedyrektora i klepiąca posty (nierzadko zamiast prowadzenia zajęć). Wystarczy porównać godziny wpisów z planem lekcji.

 • 23 czerwca, 2015 o 11:17 pm Uczeń 1

  Pani w okularach zniszczyła szkołę ze stu letnią tradycją a teraz w nagrodę za dobrze wykonane zadanie ma obiecany stołek w Starym Sączu. Tylko dla czego osoba bez kompetencji doprowadzi kolejną szkołę z tradycjami do ruiny. Widocznie to jakiś ukryty cel i dziwna strategia albo polityka nie koniecznie oświatowa

 • 24 czerwca, 2015 o 1:57 pm stary sacz

  teraz kolej na czyszczenie w gimnazjum, tam to dopiero by się zdało zmiany dyrektora.

 • 10 lipca, 2015 o 10:05 pm edward

  jetem tego samego zdania co stary sacz .Nadchodzi czas na zmiany koryt.Dość gnębienia Polski

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"