Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

3000 zł dla nowego wójta Łukowicy. Radni obniżyli wynagrodzenie

Opublikowano: Grudzień 1, 2018 o 9:51 am   /   przez   /   komentarze (0)

Radni Gminy Łukowica podjęli decyzję o liftingu zarobków szefa gminy i je drastycznie obniżyli. Teraz nowy wójt będzie zarabiał 3000 zł netto. Jego poprzedniczka Czesława Radosz na tym samym stanowisku zarabiała powyżej 10 tys złotych. 

 -Transparentność i jawność wszystkich poczynań Rady i Wójta będzie dewizą mojej kadencji -mówi nowy wójt Bogdan Łuczkowski, który przekazał naszej redakcji kilka świeżych informacji z ostatniej sesji Rady Gminy Łukowica.

„W dniu dzisiejszym odbyła się II Sesja Rady Gminy podczas której m.in. wybrano Przewodniczących Komisji: Rozwoju Gospodarczego, Gospodarki Finansowej i Komunikacji: Stanisław Sewiło, Produkcji Rolnej, Handlu i Usług oraz Ochrony Środowiska: Janusz Mrowca, Oświaty, Wychowania, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych: Lucjan Majka, Rewizyjnej: Jan Dyrek, Statutowej: Klaudia Janik – Wojtanowska, Skarg, Wniosków i Petycji: Krzysztof Bugajski. Oznacza to, iż Przewodniczącymi w zdecydowanej większości są moi przeciwnicy, dlatego zapewne odbije się to niekorzystnie na skuteczności moich poczynań i realizacji obietnic wyborczych. W tym miejscu proszę o wsparcie i pomoc ze strony wszystkich Mieszkańców, którym tak jak mi, również zależy na rozwoju naszej Małej Ojczyzny. Proszę abyście Państwo zaangażowali się w przekonanie wybranych przez nas Radnych, aby dobro wspólne i skuteczność wspólnych poczynań przedkładali ponad niepoważne i nieodpowiedzialne „wojenki” personalne. Z góry Państwu za to dziękuję… Zaistniała sytuacja jest konsekwencją zdrady części radnych reprezentujących PiS, którzy przy wyborze Przewodniczącego Rady nie zachowali umowy koalicyjnej z KWW Gmina Łukowica to my.

W dniu dzisiejszym Rada Gminy przegłosowała również pobory dla Wójta Gminy Łukowica. Jest to kwota 3 tysięcy złotych netto (…) Zapraszam wszystkich do współpracy i aktywnego udziału w zarządzaniu Naszą Gminą. Niech wąskie interesy niektórych grup nie staną się przeszkodą w budowaniu lepszego jutra dla nas wszystkich! Wasz Wójt Bogdan Łuczkowski.

W związku z zapytaniami Mieszkańców informuję, że za takim wynagrodzeniem Wójta głosowali następujący Radni: Krzysztof Nowak – Jastrzębie, Lucjan Majka – Łukowica, Jan Dyrek – Łukowica, Klaudia Janik – Wojtanowska – Młyńczyska, Krzysztof Bugajski – Owieczka, Stanisław Sewiło – Przyszowa, Stanisław Bulanda – Stronie, Krzysztof Oleksy – Stronie, Henryk Talar – Świdnik”.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a