Wydarzenia

41 szkółek ginących zawodów

Opublikowano: 22 stycznia, 2015 o 2:42 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu artyści prowadzący zajęcia w ramach powiatowego projektu Szkółki Ginących Zawodów podpisali umowy na prowadzenie zajęć w 2015 r.

Na terenie Powiatu Nowosądeckiego działa obecnie 41 szkółek ginących zawodów. Oprócz zajęć z muzykowania, dużym zainteresowaniem cieszą się także szkółki bibułkarstwa, haftu, malarstwa na szkle, ceramiki, tańca ludowego oraz ikonopisarstwa.

– Zarząd Powiatu Nowosądeckiego przykłada bardzo dużą wagę do tego, aby regionalna sztuka i kultura się rozwijała, a tradycje przodków były kultywowane i nie poszły w zapomnienie – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Dzięki takim ludziom, jak państwo, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą w szkółkach, kultura nadal będzie kwitła na Ziemi Sądeckiej. Dziękujemy za wasze zaangażowanie i czas poświęcany dzieciom i młodzieży.

Zajęcia prowadzone w szkółkach ginących zawodów skierowane są do dzieci, młodzieży, a także osób, które interesują się kulturą naszego regionu. Szkółki działają od 2000 roku, a ich działalność finansowana jest z budżetu Powiatu Nowosądeckiego.

Umowy na prowadzenie szkółek wręczyli: Marian Ryba – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Zbigniew Czepelak – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu oraz Józef Puścizna – dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączy

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a