Wydarzenia, Z ostatniej chwili

90-osobowa Drużyna Szlachetnej Paczki. Weekend cudów w Starym Sączu!

Opublikowano: 9 grudnia, 2018 o 10:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

Rozpoczął się „weekend cudów” Szlachetnej Paczki, podczas którego darczyńcy dostarczają dary dla rodzin potrzebujących. Starosądecka drużna Szlachetnej Paczki licząca blisko 90 osób pod okiem ks Tomasza Chrupka i ks Tomasza Starca pakowała wczoraj świąteczne prezenty, które trafią do 6 potrzebujących rodzin, w tym 3 z terenu Miasta i Gminy Stary Sącz. Mimo ponurej, deszczowej pogody, w „magazynie” Szlachetnej Paczki panowała radosna, świąteczna atmosfera.

– Bardzo się cieszymy. To żywe świadectwo tego, że jak ludzie maja szansę pomagać, to naprawdę pomagają – powiedział ks. Tomasz Chrupek, ze Szlachetnej Paczki –pomagamy lokalnie. Ten weekend cudów to połączenie serca z rozumem. Darczyńcy i wolontariusze są wzruszeni, że mogą pomóc, rodziny są wzruszone, że ktoś o nich pomyślał. Rodziny otrzymują to, czego potrzebują. W paczkach jest przede wszystkim żywność, ale mamy też pralkę czy mikrofalówkę. Zakupiliśmy chemię a darczyńcy hojnie obdarowali produktami spożywczymi. 

Działanie Szlachetnej Paczki opiera się w dużej mierze na ciężkiej pracy wolontariuszy. Przez blisko 3 tygodnie uczniowie starosądeckich szkół kwestowali i zbierali produkty do paczek. Wczoraj w pocie czoła pakowali prezenty by rozwieść je do najbardziej potrzebujących rodzin.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"