Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Absolwenci starosądeckiego „Ogólniaka” świętowali 40–lecie matury

Opublikowano: Czerwiec 16, 2019 o 7:39 am   /   przez   /   komentarze (0)

 

Pomimo upływu tygodnia od spotkania absolwentów rocznika 1979 LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sącz, które odbyło się 1 czerwca 2019 roku w Starym Sączu wrażenia i emocje pozostają w nas żywe, a zatem warto do nich wrócić jeszcze raz.

Spotkanie rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Elżbiety pod przewodnictwem szacownego Księdza Prałata Alfreda Kurka, który był jedynym katechetą wszystkich 5 oddziałów Liceum oraz przy udziale obecnego Proboszcza naszej Parafii Księdza Marka Tabora. W koncelebrze mszy świętej uczestniczyło także 6 naszych kolegów, którzy mimo pracy w odległych zakątkach naszego kraju przyjechali, by w tym radosnym spotkaniu uczestniczyć. Niestety zabrakło wśród nich 3 księży, bowiem absolwenci rocznika 1979 mogli się pochwalić 9 powołaniami kapłańskimi i 1 powołaniem zakonnym naszej koleżanki, która po raz pierwszy także uczestniczyła w spotkaniu.

Po przejściu do budynku szkoły spotkaliśmy się w klasach z naszymi wychowawcami: klasa A z Feliksem Huzą, klasa B z Janiną Bugajską, klasa C z Jadwigą Pasoń, klasa E z Krystyną Faron. Wychowawczyni klasy D Pani Ewa Szarek, która niestety z powodu choroby nie mogła przybyć, jeszcze tego samego dnia otrzymała podziękowanie wraz z kwiatami od przedstawicieli naszej społeczności. Swoją obecnością zaszczycili nasz także zaproszeni przedstawiciele grona pedagogicznego.

Wspomnieniom z minionych lat i rozmowom towarzyskim nie było końca. Kontynuowaliśmy je przy świetnej orkiestrze, która nam uświetniała tę uroczystość . Na zjazd przyjechali nasi koledzy i koleżanki z Wielkiej Brytanii, USA, a nawet z Australii. Łącznie był nas 70 osób. Niestety aż 8 naszych kolegów i koleżanek już odeszło i pozostaną tylko w naszej modlitewnej pamięci.

Spotkanie trwało do białego rana, a opuszczający go absolwenci snuli plany, co do uczestnictwa w kolejnym zjeździe, dziękując nam organizatorom za podjęcie się takiego wyzwania. A warto podkreślić, że rocznik absolwentów roku 1979 jest jednym z nielicznych, który podtrzymuje tradycję cyklicznych spotkań pomaturalnych. Obecne spotkanie to już 8 z nich.

Radość, jaką mogliśmy sprawić poprzez organizacje jest dla nas dopingiem do przygotowania kolejnych takich spotkań, w których liczymy, że wezmą udział również Ci, którym tym razem nie było dane bawić się z nami.

 

 Organizatorzy Zjazdu

                                                           Absolwentów Rocznik 1979

                                           LO w Starym Sączu

 

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a