Wydarzenia

Amatorski tor motocrossowy w Starym Sączu? To możliwe

Opublikowano: 31 marca, 2015 o 9:30 am   /   przez   /   komentarze (6)

Amatorski tor motocrossowy w Starym Sączu? Czemu nie!

Taką propozycję złożyli miłośnicy motocrossu, których często możemy spotkać na pobliskich nieużytkach, wiklinach a nawet lasach. Projekt toru obejmuję działki 8/1, 8/2 położone w obrębie Myślec na granicy gminy Stary Sącz.

Jest to pomysł utworzenia bezpiecznego miejsca do amatorskiej jazdy na motocrossie. W skład projektu wchodzi trasa ziemna o długości 850 m, na którym są zamieszone przeszkody terenowe w postaci wzniesień i nierówności gruntowych, altana z paleniskiem, ławeczkami i stolikami oraz mini trybuny. Zaprojektowana przy torze altana z paleniskiem oraz mini trybuny usytuowana w bezpiecznej odległości od trasy umożliwiłaby całym rodziną oglądanie amatorskich wyczynów miłośników tego sportu, co przełamałoby stereotyp nieodpowiedzialnych motocyklistów.

Motocross to sport, który nie tylko pozwala wyładować emocje, ale także rozwija sprawność ruchową. Dlatego dobrą inwestycją jest utworzenie bezpiecznego toru z zakrętami oraz przeszkodami ziemnymi, które umożliwiłby spożytkowanie energii w bezpieczny dla wszystkich sposób. Ta inwestycja zmniejszyłaby liczbę motocykli w lasach i na okolicznych łąkach, co z pewnością zadowoliłoby wiele osób. Lokalizacja toru w Myślcu jest o tyle dobrą propozycją, że oddalone jest od zwartej zabudowy Starego Sącza, a bliskie sąsiedztwo rzeki Poprad zadziała wygłuszająco -czytamy w uzasadnieniu.

Orientacyjny koszt to ok 63 058,00 zł.

Plan toru KLIK

Proponowane przeszkody ziemne KLIK

Jednak o tym, czy tor będzie zrealizowany zadecydują mieszkańcy miasta i gminy Stary Sącz w głosowaniu, które ruszy 15 kwietnia i potrwa dwa tygodnie. Jak i gdzie głosować? Już wkrótce na naszym portalu!

Pozostałe propozycje? Warto przeczytać: Na co wydamy 400 tys zł? Mieszkańcy sami zadecydują

Komentarze

Komentarze (6)

 • 31 marca, 2015 o 11:59 am obserwator

  Szanowna Redakcjo !!!!Jak się bawimy w przedstawianie propozycji do budżetu obywatelskiego,to proponuję przedstawiać wszystkie zgłoszone projekty, bo w przeciwnym wypadku będzie to wyglądać jak klasyczne lobowanie za projektami jak to mawiała stara nomenklatura „JEDYNIE SŁUSZNYMI”.Pozdrawiam!! PS.Liczę że ta uwaga nie zostanie odstrzelona!!!!!

 • 31 marca, 2015 o 12:13 pm Admin

  Witam serdecznie. Nie wiem czy Pan zauważył ale wszystkie projekty sukcesywnie przedstawiamy. Opisaliśmy już 25 projektów! Obecnie zgłoszonych jest 30. Proponuję zapoznać się z artykułem http://www.starosadeckie.info/wydarzenia/wydamy-400-tys-zl-mieszkancy-zadecyduja/ gdzie na bieżąco aktualizujemy listę.
  Z poważaniem. Redakcja

 • 31 marca, 2015 o 12:37 pm obserwator

  Dziękuje za szybką reakcję ,będę sprawdzał na bieżąco kolejne propozycje !!!!! Pozdrawiam!!

 • 31 marca, 2015 o 8:15 pm Roberto

  Dla mnie rewelacyjny pomysł, dodatkowy atut to być może możliwość rozgrywania jakichś zawodów a to się wiąże ze ściągnięciem do Starego Sącza i Myślca większej ilości zawodników do trenowania, fanów, kibiców,itp. W przyszłości w pobliżu mógłby powstać Mini Tor Cross dla modeli na radio.

 • 2 kwietnia, 2015 o 10:01 am Anonymous

  Super sprawa. Krok do Europy…:)

 • 17 września, 2015 o 6:03 pm Bebor

  Na dobre pomysły zawsze jest właściwy czas. Kibicuje i popieram z całego serca.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"