Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

– Apelujemy, przyjdźcie i podzielcie się krwią. Nie musicie się obawiać!

Opublikowano: Marzec 18, 2020 o 8:39 am   /   przez   /   komentarze (0)

Przy ul. Kazimierza Wielkiego 9 A w Nowym Sączu, gdzie znajduje się oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wprowadzono najwyższe środki ostrożności. Można bezpiecznie oddać krew. Można….i trzeba, bo niestety wszystko się zmieniło, gdy ogłoszona została pandemia koronawirusa. Jeśli sytuacja będzie się utrzymywać, to niebawem może zabraknąć krwi. A ta jest na wagę złota.

Apelujemy, przyjdźcie i podzielcie się krwią. Nie musicie się obawiać  -mówi Celina Pancerz, kierownik sądeckiego oddziału terenowego RCKiK –Każdy kto przychodzi do centrum musi zdezynfekować ręce specjalnym płynem. Później przeprowadzony jest wywiad. Potencjalny krwiodawca pytany jest, m.n. czy w ostatnim czasie przebywał za granicą, mierzona jest mu temperatura bezdotykowym termometrem. Podobnie jest z pracownikami, którym przed rozpoczęciem pracy sprawdzana jest temperatura ciała. Kaszel lub katar od razu powoduje odesłanie przeziębionej osoby do domu.

Krew jest bardzo potrzebna, bo jej zapasy szybko się kończą. Zapraszamy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Nowym Sączu, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9A, od poniedziałku do piątku od godz. 7 do 12.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a