Wydarzenia

Arek Borzęcki z Przysietnicy walczy o tytuł Sportowca Roku -głosujemy!

Opublikowano: 4 lutego, 2015 o 8:23 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Arek Borzęcki ma 26 lat, mieszka w Przysietnicy. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Przysietnicy i Gimnazjum w Barcicach – Oddział Zamiejscowy w Przysietnicy.

Mając 5 lat uległ wypadkowi komunikacyjnemu. 7 lipca 1994 samochód kierowany przez wujka, z ponad pięcioletnim Arkiem, jego mamą, dwójką innych dzieci i ich mamą, koło Kadczy został zepchnięty z szosy przez ciężarówkę. Od tamtego czasu ma sparaliżowaną lewą część ciała. Arek oprócz siły, dysponuje wolą walki i zwycięstwa, chęcią pokonywania własnych niedomagań i słabości. Lekarze nie mogli się nadziwić woli syna do aktywnego życia – wspomina mama Arka.

Stąd jego niechęć do inwalidzkiego wózka i wielka energia wkładana w ćwiczenia – mimo bólu, na który nigdy nie narzekał. Jego upór w działaniu, już od dziecka jest znany w rodzinie i tak zostało do dzisiaj. Mimo trwającego niedowładu, nie tylko chodzi i świetnie sobie radzi z codziennymi czynnościami życiowymi, ale od epizodu, jakim były treningi w biegach na 200 metrów, podjął regularną pracę w dyscyplinach, które obok siły wymagają dobrego opanowania techniki. Rzut oszczepem i pchnięcie kulą stały się jego pasją.

W pewnym momencie te ćwiczenia w domu i w „Starcie” okazały się niewystarczające. Potrzebny był profesjonalista, który wypracowałby z Arkiem technikę rzutów. Tutaj pomocny okazał się Wojciech Lasek, wiceprezes starosądeckiego stowarzyszenia „Gniazdo”, który porozumiał się z trenerem Stanisławem Szuberlą. Ten zdecydował się trenować Arka bezinteresownie – mówi Władysława Borzęcka.
Koszty cotygodniowych dojazdów do Krakowa pokrywa Bank Spółdzielczy w Starym Sączu, który ufundował roczne stypendium dla tego ambitnego sportowca.
Stypendium Arek przeznacza na dojazdy. Kupił także orbitreka i intensywnie ćwiczy w domu. Jego marzenia ciągle pozostają te same: chciałby znaleźć się w reprezentacji Polski na igrzyska paraolimpijskie w 2016 roku.

W ZSON „Start” trenuje pchnięcie kulą, rzut dyskiem i oszczepem. Na przestrzeni lat w Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce zdobywa brązowe i srebrne medale w tych dyscyplinach. Otrzymał nagrodę prezydenta Nowego Sącza za wybitne osiągnięcia w 2011 roku.

Zachęcamy do oddania swojego głosu na Arka Borzęckiego w  XII Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2014 roku.

Głosujemy wysyłając sms o treści: TYP.SR.62 na nr 72480

Koszt 1 sms to 2 złote netto

Głosujemy do 7 lutego. Tutaj możemy śledzić ilość zdobytych głosów KLIK

 

 

źródło: www.zsz-przysietnica.iaw.pl/ Z Grodu Kingi

fot: zdjęcia z Memoriału im. Kamili Skolimowskiej

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"