Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Artyści z Krakowa w starosądeckim Internacie

Opublikowano: 20 kwietnia, 2018 o 7:17 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj (18 kwietnia) w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu odbył się wernisaż wystawy poplenerowej krakowskiego oddziału Klubu Malarzy ZPAP pt: „Zima Wiosną”.Cała impreza miała wsparcie finansowe Powiatu.

Cieszymy się, patrząc na sztukę – mówi współorganizatorka przedsięwzięcia, dyrektor Lucyna Dybiec – Dla naszej młodzieży impreza jest niezwykle ciekawa.

Do internatu w Starym Sączu zaproszeni byli artyści ze ZPAP Okręgu Krakowskiego, którego przewodniczącym jest Zbigniew Pałka. Od lat wystawa poplenerowa ściąga do internatu miłośników sztuki pięknej i przedstawicieli miejscowej inteligencji. Na obrazy można popatrzeć, ale również zakupić bezpośrednio u autorów. Niektóre prace znajdą sobie miejsce na ścianach internatu.

Cieszę się, że po raz kolejny gościmy artystów, którzy uwieczniają na płótnie piękno Sądecczyzny, jej urokliwe zakątki i historyczne obiekty – mówił starosta Marek Pławiak, który przybył na wernisaż – To bardzo cenna inicjatywa. Prace są wykonane różnymi technikami i zachwycają swoją starannością.

fot. Maria Olszowska/ Beata Nobilec

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"