Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Awanse dla nauczycieli i dyskusja o pracy szkół w czasie epidemii

Opublikowano: 28 sierpnia, 2020 o 7:46 am   /   przez   /   komentarze (0)

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski wręczył wczoraj (26 sierpnia) akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego nauczycielom z powiatowych szkół ponadgimnazjalnych. Z powodu pandemii koronawirusa przedłużył też pełnienie funkcji dyrektorom dwóch placówek. Konkursy na te stanowiska nie mogły się odbyć z powodu epidemii COVID-19.

Stopnie awansu zawodowego odebrały Justyna Gaida – nauczyciel fizyki w LO im. Grottgera w Grybowie, Angelika Krawczyk – nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół im. Orkana w Marcinkowicach oraz Halina Popiela – nauczyciel wychowawca w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu.

Z powodu epidemii COVID-19 nie odbyły się konkursy na dyrektorów dwóch placówek. Z tego powodu Zarząd Powiatu Nowosądeckiego przedłużył pełnienie funkcji Grzegorzowi Skalskiemu – dyrektorowi Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu i Krzysztofowi Szewczykowi – dyrektorowi Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. Powierzył też Iwonie Sikorskiej pełnienie obowiązków dyrektora Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach.

Podczas spotkania z nauczycielami starosta Marek Kwiatkowski wręczył nagrodę jubileuszową za 35 lat pracy Leszkowi Misiewiczowi – dyrektorowi Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu. Za 36 lat pracy podziękował odchodzącemu na emeryturę Ryszardowi Rejowskiemu – dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy.

Wszystkim dziękuję za ofiarną pracę w bardzo szczególnym, bo obarczonym pandemią, minionym roku szkolnym – mówił do nauczycieli i pedagogów starosta Marek Kwiatkowski. – W sposób płynny przeskoczyliście do etapu nauki zdalnej, co było naprawdę dużym wyzwaniem zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. Podołaliście temu wyzwaniu.

Starosta podkreślił, że nadchodzący rok szkolny z pewnością nie będzie łatwy ze względu na koronawirusa. Uczulił dyrektorów szkół, by przestrzegali wytycznych sanitarnych, które mają zminimalizować ryzyko przenoszenia się wirusa.

W spotkaniu uczestniczył Zygmunt Fryczek – wicedyrektor ds. Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, który przedstawił ofertę szkoleniową na rok szkolny 2020/2021, zaś szczegółowe wytyczne dotyczące COVID-19 przedstawił Mateusz Wójcik – dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Sączu.

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a