Spacerownik, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Bal dla Kasi Dziedzic. Starosądeczanie otworzyli serca i kieszenie!

Opublikowano: 6 grudnia, 2015 o 4:15 pm   /   przez   /   komentarze (31)

Wczoraj odbył się długo oczekiwany przez mieszkańców Starego Sącza bal mikołajkowy zorganizowany z myślą o Kasi Dziedzic.

Organizatorzy czyli Fundacja „Będzie Dobrze” i Rada Rodziców przy Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu stanęła na wysokości zadania. Bal odbył się w Zaciszu u KLAGA w Gołkowicach i zgromadził mnóstwo osób. Wśród 110 przybyłych na bal gości znaleźli się m.in. burmistrz Miasta i Gminy Stary Sącz Jacek Lelek, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, nauczyciele i dyrektorzy szkół, przedsiębiorcy i biznesmeni. Na balu obecny był tata Kasi Dziedzic.

Specjalnie dla Kasi organizatorzy zgromadzili mnóstwo cennych przedmiotów przekazanych przez sponsorów, które za sugerowane kwoty zostały przekazane gościom. Przybyli ochoczo wrzucali do puszki pokaźne kwoty pieniężne.

Zgromadzeni na balu bawili się do białego rana. Wszyscy przybyli nie tylko z myślą o tym, aby się dobrze bawić, ale także aby skromną cegiełką wspomóc rehabilitację chorej Kasi.

– Wszyscy jesteśmy dobrymi aniołami, którzy przybyli tutaj by pomóc Kasi -mówiła prezes Fundacji Anna Pych, witając gości –Dzisiejsza impreza ma szczególne znaczenie, gdyż nie tylko odbywa się w przeddzień Mikołajek, ale także w światowy dzień wolontariatu. Dziś każdy z nas jest wolontariuszem Kasi.

Całość kwoty ze zbiórki do puszki i poszczególnych wpłat-darowizn od sponsorów zostanie przekazana na rehabilitację Kasi Dziedzic. Nieoficjalnie wiemy, że kwota przekroczyła 10 tysięcy złotych. 

Przypomnijmy.

W styczniu 2011 roku Kasia wracała do domu od koleżanki. Przechodząc przez ulicę Piłsudskiego w Starym Sączu została potrącona przez samochód. Przekraczała jezdnię w miejscu, w którym tego robić nie powinna a kierowca samochodu jej nie zauważył. Kasia jest sparaliżowana i codziennie walczy o lepsze jutro!

Od momentu wypadku wiele przeszła, zdarzały się lepsze i gorsze chwile. Rodzice ciągle byli przy niej, dużo przeżyli, cały czas się nią opiekują, mama Kasi musiała zrezygnować z pracy, ponieważ córka wymaga opieki obydwojga rodziców.

Pragniemy im pomóc, żeby wiedzieli, że nie zostali pozostawieni sami sobie, że istnieją ludzie, którzy rozumieją sytuację w jakiej się znaleźli i są z nimi. Kasia potrzebuje rehabilitacji w większym wymiarze godzin niż dotychczas. Aby mogła je dostać od NFZ, rodzice musieliby ją oddać do hospicjum. To najgorsze rozwiązanie, gdyż otoczenie ma bardzo duży wpływ na jej stan, tylko przy swoich najbliższych, mamie i tacie, ich miłości, dotyku, głosie Kasia ma szansę na powrót do zdrowia –podsumowują Organizatorzy balu.

Śledź nasz profil na Facebooku Starosądeckie.info

 

 

 

Komentarze

Komentarze (31)

 • 6 grudnia, 2015 o 5:37 pm Starosadeczanka...

  Pieknie , milo , wspanialy gest Tylko takich Kasi jest duzo … Szkoda ze o wszystkich tak sie nie mysli !!!

 • 6 grudnia, 2015 o 7:03 pm dog

  @starosądeczanka – proponuję zorganizować coś podobnego …

 • 6 grudnia, 2015 o 7:45 pm aa

  110 przybyłych na bal zebrali około 10 tys każda prawie osoba ma swoją firmę i tyle zebrali…

 • 6 grudnia, 2015 o 8:40 pm all

  Czy będzie organizowana zabawa sylwestrowa na rynku w Starym Sączu ???

 • 6 grudnia, 2015 o 9:27 pm xyz

  bal w adwencie?? Wszystko schodzi na psy w tych czasach

 • 6 grudnia, 2015 o 9:46 pm lol

  Adwent czas radosnego oczekiwania nie ma zakazu zabawy można księdza zapytać a jak -brakuje wiedzy elementarnej to się nie wypowiadać lepiej. Zresztą w Starym Sączu lepiej nic nie robić bo nawet tak szczytny cel potrafią dziwnie komentować. 10 tysięcy to jest dużo pieniędzy. Ciekawe czy Ci co tak komentują byli by skłonni się cokolwiek dołożyć. Jesteście żenujący i tyle w temacie.

 • 6 grudnia, 2015 o 10:11 pm Gość

  Dowiedz się kochanie u księdza potem komentuj ze adwent to czas radości i oczekiwania … Księża na tej zabawie CHARYTATYWNEJ tez byli wiec chyba wiedzą lepiej ;> pozdrawiam

 • 6 grudnia, 2015 o 10:37 pm Xd

  Biznesmeni hi

 • 6 grudnia, 2015 o 10:48 pm aaa

  W artykule jest napisane, że kwota 10 000 tys. jest nie oficjalna, należy czytać, ze zrozumieniem.
  Co do adwentu, to jest to radosny czas oczekiwania i można się bawić. Wszyscy goście obecni na balu to nie są bankruci i dłużnicy ale ludzie dobrego serca, trzeba było przyjść na bal panie Korniku i zobaczyć, a nie wypisywać głupot. Ci ludzie nie zastanawiali się ani przez moment nad tym czy przyjść, czy nie. Przyszli bo rozumieją, bo są wrażliwi, dobrzy, uczynni, chcieli pomóc i to zrobili. Każdy kto wypisuje takie głupoty niech stanie przed lusterkiem, i patrząc sobie w oczy odpowie czy potrafi pomóc ludziom którzy są w potrzebie…..Każdy wie, że takich dzieci jak Kasia jest wiele, ale co za problem zorganizować bal dla innego dziecka, niech Pani Starosądeczanka weźmie się do roboty i zacznie już przygotowania.

 • 6 grudnia, 2015 o 11:40 pm :)

  możecie hejtować, ale naprawdę myślałam pewnie jak cała reszta, że to kilkukrotnie wyższa kwota…. ciekawa jestem, ile kosztowała sama impreza;) zdecydowanie bardziej preferuję cichą, anonimową pomoc bez ogłaszania się w sieci z tym. Każdy jednak pomaga tak jak potrafi… mimo wszystko.

 • 6 grudnia, 2015 o 11:44 pm mm

  Kto nie daje niech nie komentuje, super impreza, szczytny cel. Czekamy na na następny bal dla Kasi. Pozdrawiam.

 • 7 grudnia, 2015 o 12:00 am :)

  daję, choć nie chcę, by o tym pisano na portalu

 • 7 grudnia, 2015 o 12:03 am marta

  nie ten daje kto ma – a ten kto chce dać

 • 7 grudnia, 2015 o 12:10 am lelia

  Piękna akcja, radość dla rodziny Dziedziców.

 • 7 grudnia, 2015 o 12:14 am ana

  Piękna akcja:) Oby cały dochód został przeznaczony dla Kasi.

 • 7 grudnia, 2015 o 9:53 am ja

  Ja też pomagam systematycznie tej rodzinie, a nadęcie i poklask nie jest mi potrzebne.Czytając artykuł mam wrażenie ,że pomagają jedynie Ci , którzy byli na balu.Pozostali to egoiści bez serca.Trochę pokory!

 • 7 grudnia, 2015 o 10:36 am k.p

  Uwaga wszyscy którzy byli na balu. W przyszłym roku zrobimy sobie bal zjemy coś ciepłego, pobawimy się i nikogo nie będziemy wspierać to wtedy będzie dobrze nikt nas nie będzie wtedy krytykował ani wyliczał, że mało pieniędzy żeśmy zebrali. Tacy są ludzie w Bryjowie. A większość z nich to Pisiory takie prawe i sprawiedliwe. Ciemnogród i zaścianek.

 • 7 grudnia, 2015 o 12:48 pm xcz

  Mam wrażenie że fundacja Będzie dobrze ma jakiś patronat że strony Starosadeckiego info. Piszecie w zasadzie tylko o ich dobroczynny działaniach. A czemu np przeszło bez echa zebranie ponad 6000 zł na zwykłej loterii dla uczniów w gminie Stary Sącz organizowanej przez Liderów pod opieką pani Dubiel że szkoły w Barcicach. Trzeba coś z tym zrobić koniecznie bo jak informujecie ludzi o takich poczynaniach to uczciwie byłoby informować o wszystkim co dzieje się w gminie

 • 7 grudnia, 2015 o 12:55 pm kpina

  Żenujące! Chcesz się czyms pochwalic to napisz do redakcji, zapros, przeslij info to z pewnością się zainteresują. Ty myślisz ze wszedzie są ludzie alfa i omega i wiedzą co tam sie w barcicach dzieje? śmiech na sali. Chyba nie jestes w temacie. A z tego co czytam to portal byl patronem koncertu. O patronat medialny wystarczy zapewne napisac i bedziesz miec

 • 7 grudnia, 2015 o 1:11 pm xcz

  ja tam akurat nie chwalę się niczym a jak ktoś mianuje się elementem mediów w szerokim tego słowa znaczeniu to powinien być alfa i omega.

 • 7 grudnia, 2015 o 1:15 pm kulka

  Jasne! nie chwale się niczym ale lobbuje poczynania „charytatywne” w Barcicach. Żenujący poziom. Chcesz to ich poinformuj przed. Pewnie przyjadą.

 • 7 grudnia, 2015 o 1:24 pm xxx

  No właśnie to nawet bardzo nieładnie,dziwić się młodzieży że się buntują

 • 7 grudnia, 2015 o 1:38 pm Mimi

  Widzę ,że w twoim przypadku dobroczynność idzie w parze z brakiem kultury, arogancją i obrażaniem wszystkich w koło, tym samym wpisujesz się w ten „bryjowski” pejzaż.

 • 7 grudnia, 2015 o 5:20 pm Anonim

  Pomagajmy wszyscy w miarę możliwości, a chwalmy się jak najmniej ,myślę że na tym ma to polegać

 • 7 grudnia, 2015 o 5:37 pm ciekawa

  najbardziej interesuja mnie ludzie, którzy potrafia tylko krytykować lub komentować…jesli któryś z takich coś podobnego zorganizował to wtedy prponuje sie wypowiedzieć.pozdrawiam

 • 7 grudnia, 2015 o 6:40 pm k.p

  O widzę ze urazem pisiora. Wcale mi nie jest przykro jakoś.

 • 7 grudnia, 2015 o 9:01 pm księgowa

  jak się nazywał ten gościu, co śpiewał „przeżyj to sam”?

 • 8 grudnia, 2015 o 4:47 am głos rozsądu

  Dla wszystkich KRYTYKUJĄCYCH! Ludzie! Czy wy widzicie to co piszecie?! Pier…* głupoty to każdy potrafi, ale pomóc to nie ma kto! Czy ktokolwiek został zmuszony do przyjścia na ten bal?! Chodzili po domach i zmuszali was?! Zbiednieliście od tego?! Na chleb wam brakło?! To był bal dla ludzi, którzy mają serce i rozsądek i tacy też pomogli Kasi! I TAK! Wyobraźcie sobie ŻAŁOSNE i POJ…* CHAMY że wszystkie pieniądze zostały przekazane dla tej rodziny! Nie daliście ani złotówki to po jaką cholerę się wypowiadacie?! Artykuł wam przeszkadza? To wystarczy wyłączyć stronę i po kłopocie! Przeszkadza że adwent? Jestem niezmiernie ciekawa która z osób KRYTYKUJĄCYCH bal przez cały adwent nie pije ani łyka alkoholu! Przeszkadza że o Barcicach się nie mówi?! Sponsorzy balu zrobili plakaty, organizatorzy rozwiesili je dosłownie wszędzie, więc o balu się mówi! A jak pani jakaś tam zebrała dużą sumę to dobrze! Mogła zrobić plakaty to by się ludzie dowiedzieli! Nikt kto pisze te artykuły nie chodzi po domach i nie pyta czy ktoś nie ma czegoś ciekawego do powiedzenia! Skoro nie pomogliście to po co w ogóle się wypowiadacie? Owszem nie tylko Kasi trzeba pomóc, ale wystarczą chęci i wszystko da się zrobić! Nie ma rzeczy niemożliwych! Nie tylko rodzice z rady są! Może teraz ktoś inny się zgłosi? Pokażcie swoje wspaniałe serca! Do pisania takich pierdół każdy jest chętny, ale do pomocy nie ma nikogo! Nie wątpię, że inni tej rodzinie nie pomogli, ale jeśli tak wam przeszkadza, że się o was nie mówi, to zawsze możecie iść do księdza, żeby w ogłoszeniach poinformował z imienia i nazwiska ile pieniędzy daliście. Jesteście ŻAŁOŚNI! Ludzie !!!! W Polsce jest dużo dobrych psychologów, proponuje udać się do nich już teraz, zanim będzie za późno!

 • 8 grudnia, 2015 o 8:27 am M.M.

  do hejtujących. A wiecie że w Starym Sączu zebrali tylko 23 litry krwi. Masakra tyle mieszkańców i tylko tyle zebrali wstyd co za mieszkańcy, Przecież 23 litry to dla kogo to wystarczy, a takich ludzi potrzebujących jest wielu. Może w Barcicach zebrali tylko nikt o tym nie mówi. Bo przecież Starosądeckie info ma wyłącznie patronat nad tą zbiórką. wszystko schodzi na psy w tych czasach. . Zachęcam do wejścia na ten artykuł i zahejtować troszkę. bo tak nie może być. ( mniej więcej taki poziom reprezentujecie)

 • 8 grudnia, 2015 o 10:14 am Danka

  Żenada do potęgi kwadratowej.Co wy wypisujecie w tych komentarzach.Aż samemu chce się rzygac od tego wyrzygiwania.Zapewne rodzicom Kasi przyjemnie jak czytają ten wasz potok jadu.Ale widocznie takie chamidła starosadecki naczej nie mogą .WSTYD.

 • 9 grudnia, 2015 o 6:50 pm GO

  Chcę poinformować, że na plakatach dotyczących balu dla Kasi pierwszym organizatorem jest Rada Rodziców z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, więc dlaczego w artykule na pierwszym miejscu jest podana Fundacja Będzie Dobrze, może nie dopatrzenie. Ja wiem, że ten bal od A do Z przygotowały panie z rady rodziców a Fundacja była tylko dodatkiem. Gdyby nie te panie to balu by nie było!!!!! Fundacja Będzie Dobrze, będzie teraz zbierać profity za nic nie robienie w sprawie tej imprezy, powinniście się wstydzić, szczycić się czymś, co nie jest waszą zasługą.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"