Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Barcickie kolędowanie

Opublikowano: 9 stycznia, 2023 o 8:14 am   /   przez   /   komentarze (0)

W piątek 6 stycznia w święto Objawienia Pańskiego po dwuletniej, pandemicznej przerwie w Barcickiej bibliotece odbyło się „Barcickie Kolędowanie”. Spotkanie przygotowane tradycyjnie już przez Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic oraz Sołtysów Barcic i Barcic Dolnych.

Sala Barcickiej biblioteki pękała w szwach, a wśród tłumnie zebranych mieszkańców można było dostrzec Burmistrza i Wiceburmistrza Starego Sącza Pana Jacka Lelka i Pana Kazimierza Gizickiego, Wójt i Wicewójta Gminy Łabowa Panią Martę Słaby i Pana Sławomira Rybarskiego,
Dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu Panią Monikę Jackowicz-Nowak oraz księży Barcickiej parafii Proboszcza Andrzeja Kędrynę oraz Wikariusza Marcina Kwietnia.

Sołtysi Barcic Pan Tomasz Koszkul i Barcic Dolnych Pan Przemysław Mairer przywitali przybyłych gości, złożyli życzenia noworoczne i zaprosili do obejrzenia przygotowanego spektaklu, wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek oraz słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez gospodynie ze Stowarzyszenia Mieszkańców Barcic.

Zebrani goście oglądali Jasełka w formie realistycznych scenek o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia, przygotowane przez Barcicką Grupę Teatralną w reżyserii i pod opieką Zofii Trzcińskiej, nagłośnienie Krzysztof Ogorzały i Kamil Gryźlak.

Drugim punktem programu był debiutancki występ nowo powstałego zespołu regionalnego „Barciczanie”, który pomimo krótkiego istnienia dał popis śpiewu i tańca na najwyższym poziomie.
Zespół powołał do życia, w zeszłym roku, były Sołtys Barcic Pan Andrzej Ogorzały. W trakcie spotkania korzystając z okazji, życzenia świąteczno-noworoczne złożył Burmistrz Starego Sącza Pan Jacek Lelek oraz w imieniu Barcickich duszpasterzy Ks. Marcin Kwiecień.
Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem kolęd z Barcicką Orkiestrą Dętą pod batutą Pana Jana Jamrozowicza z solistką Panią Natalią Volos.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"