Ogłoszenia parafialne, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Barwny Orszak Trzech Króli w Starym Sączu

Opublikowano: Styczeń 6, 2019 o 4:29 pm   /   przez   /   komentarze (0)

6 stycznia 2019 przez Stary Sącz przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym razem w postaci Mędrców wcieliły się dzieci z Mostek. Za nimi ustawił się tłum starosądeczan. Nie zabrakło rycerzy, zespołu regionalnego Starosądeczanie oraz scholki Boże Światełka. Zanim kolędujący pochód dotarł do stajenki ustawionej na klasztornym dziedzińcu, wszystkie 3 korowody ( żółty z parafii św. Elżbiety, czerwony z Miłosierdzia Bożego i zielony z Barcic, Popowic, Cyganowic i Przysietnicy) spotkały się pod choinką na starosądeckim Rynku. Było wspólne kolędowanie.

Barwny korowód udał się na dziedziniec Klasztoru Sióstr Klarysek. Tam odbyły się  Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży z Mostek oraz ciepła herbata i posiłek przygotowany przez koła gospodyń z Gabonia, Popowic i Moszczenicy Niżnej.

Korony dla mieszkańców, które rozprowadzały wolontariuszki wykonali Podopieczni ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo, Biblioteka oraz Domy Kultury w Skrudzinie i Myślcu. Bryczką dowodził Darek Hejmej z Gospodarstwa Agroturystycznego Gazdówka w Moszczenicy a niezwykłe kukły króli na klasztornym dziedzińcu wykonały dzieci z Popowic.

Pełna galeria zdjęć na Facebooku: Starosądeckie.info 

kontakt@starosadeckie.info

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a