Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Będzie nowa karetka dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego

Opublikowano: 31 sierpnia, 2019 o 8:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisali umowę na  dofinansowanie zakupu karetki dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Wojewoda przeznaczył na ten cel 100 tysięcy złotych.

– Sprawnie działający system ratownictwa medycznego to dobrze przygotowani ratownicy medyczni i dobrze działający sprzęt. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas ostatnich wydarzeń w Tatrach – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe dysponuje obecnie 14 zespołami ratownictwa medycznego.

Karetka będzie zakupiona na przełomie października i listopada tego roku – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Dziękuję wojewodzie za wsparcie finansowe. Większość kwoty już mamy – na moją prośbę zareagowali włodarze sądeckich gmin przeznaczając na zakup nowej karetki różne kwoty. Trzeba pamiętać, że Sądecczyzna jest chętnie odwiedzana przez turystów zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Trzeba więc zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i osobom wypoczywającym w naszym regionie. Zakup nowej karetki na pewno poprawi sytuację. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się finansowo w inicjatywę zakupu ambulansu.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a