Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Będzie protest na rondzie! Mieszkańcy nie chcą tranzytu!

Opublikowano: Październik 1, 2020 o 6:55 am   /   przez   /   komentarze (0)

Mieszkańcy Doliny Popradu twardo protestują przeciwko tranzytowi. 16 października o godzinie 16:30 będą „spacerować” po rondzie Jana Pawła II w Starym Sączu. Chcą tym samym pokazać jak ma wyglądać powrót do domu, kiedy tiry będą sunąć na Słowacje. Wszyscy mocno podkreślają, że nie chcą blokować inwestycji drogowych, ale nie ma i nie będzie ich zgody na tranzyt. Protest potrwa godzinę. Będzie zabezpieczony przez Policje i jak podkreślają organizatorzy będzie miał charakter pokojowy.

Posłuchaj sołtysa Barcic.

 

Podczas ostatnich zebrań wiejskich w sołectwach Barcic, Barcic Dolnych i Woli Kroguleckiej podjęta została uchwała w sprawie realizacji inwestycji „ Przebudowa drogi krajowej DK87” i ustalenia kierunków działania Burmistrza i Rady Miejskiej Starego Sącza zmierzających do zapobiegania realizacji w Dolinie Popradu korytarza dla ruchu towarowego przez przejście graniczne Piwniczna/Mniszek. Projekt ma zostać przedstawiony Radzie Miejskiej.

-Burmistrz Jacek Lelek ciągle nie widzi problemumówi sołtysJa wiem, że są sprawy ważne dla Barcic. W końcu jestem gospodarzem tej wsi i jestem realistą. Nie udawajmy, że to wszystko jest dla naszego bezpieczeństwa. Generalna Dyrekcja powiedziała wprost co nam się tutaj szykuje. Nam podaje się te informacje pod płaszczykiem przebudowy drogi, odwodnienia  czy prostowania zakrętów. Kto nie walczy już przegrał. My walczymy i nie chcemy zniszczenia największego kapitału naszego regionu, czyli krajobrazu i bogactwa natury. Nie blokujemy inwestycji dla Barcic, blokujemy tranzyt. Stop tirom w Dolinie Popradu.

Jak podkreślają mieszkańcy, którzy wcześniej protestowali na rynku w Piwnicznej, od samego początku byli manipulowani i dopiero teraz uświadamiają sobie, że ,,to, co sprzedaje się w pięknym opakowaniu z napisem obwodnica, to korytarz transportowy”. 

Komitet Społeczny „Stop tirom w Dolinie Popradu” nie ma wątpliwości, że ruch samochodów ciężarowych i budowa obwodnicy zabije Dolinę Popradu. Jasno deklarują, że jeśli blokowanie drogi nie pomoże to złożą skargę do Komisji Europejskiej. Mają jednak nadzieję, że nie zostaną do tego sprowokowani.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a