Wydarzenia

Bezpieczne hybrydowe przejście dla pieszych w technologii LED

Opublikowano: 14 lutego, 2015 o 11:17 am   /   przez   /   komentarze (5)

Pojawił się kolejny projekt mieszkańca Starego Sącza w ramach projektu budżetu obywatelskiego -bezpieczne hybrydowe przejście dla pieszych w technologii LED, zlokalizowane pomiędzy ulicą Podegrodzką a ulicą Braterstwa Ludów.

Projekt zakłada:

Opis projektu

Jest to wersja hybrydowa, która składa się z : turbiny wiatrowej, ogniwa fotowoltaicznego, akumulatora żelowego, czujników ruchu, znaku aktywnego D-6 wraz z lampami wczesnego ostrzegania. Jest to wersja najdroższa ale najbardziej skuteczna jeżeli chodzi o ładowanie akumulatora. Np. cena w/w kompletu wraz z montażem to kwota 46740.00 zł brutto (informacja ze strony www.wimed.pl).

Uzasadnienie projektu

Pomiędzy ulicą Podegrodzką a ulicą Braterstwa Ludów mamy drogę pod katem 90 stopni i niebezpieczne przejście dla pieszych prowadzące do Kaplicy Bożego Miłosierdzia. Tym przejściem chodzi bardzo dużo osób w podeszłym wieku oraz dzieci . Próg zwalniający nieopodal przedszkola nie stanowi żadnej bariery przed piratami na motocyklach, qładach itp. Jest to droga osiedlowa bardzo często zaśnieżona i śliska. Istnieje coraz większe ryzyko wypadków na tym przejściu. Projekt ma za zadanie wykorzystać energooszczędną technologię LED do poprawy przejścia dla pieszych głównie dzieci i osób starszych ze względu na wzmożony ruch samochodów i pieszych spowodowany lokalizacją sklepu handlowego i pojawieniem się kolejnej linii autobusowej oraz nieskutecznością progu zwalniającego dla młodocianych piratów drogowych. Urządzenie jest bardzo wydajne, o długiej trwałości, przyjazne dla środowiska. Jest więc to w interesie wszystkich mieszkańców aby zagłosować na ten projekt „Bezpiecznego hybrydowego przejścia dla pieszych”.

Przewidywane koszty projektu

Jak już wyżej nadmieniłem szacunkowy koszt całego kompletu wraz z montażem to kwota 46740.00 zł brutto. Sq to dane ze strony www.wimed.pl Wimed oznakowanie dróg Sp.z 0.0.33-170 Tuchów ,ul. Tarnowska 48.

Komentarze mieszkańców:

mieszkaniec
Takie przejścia to powinien zarząd dróg robić po przeliczeniach intensywności ruchu.Niech te pieniądze przeznaczy się na inne zadania bardziej potrzebne ludziom. Ale niech ludzie zdecydują bo to na tym polega.

MAK
Dużo bezpieczniej byłoby, gdyby w końcu policja zaczęła wystawiać mandaty za parkowanie na chodniku po obu stronach jezdni w tym miejscu, a szczególnie w niedzielę. A pieniążki dać na tacę.

Tagisen
„nieskutecznością progu zwalniającego dla młodocianych piratów drogowych” – no tak , wszyscy piraci drogowi to młodociani , starsi jeżdżą bezpiecznie i nie powodują wypadków. Wydatek kilkukrotnie większy niż „zwykłe” przejście zasilane z linii, droższe w utrzymaniu(wymiana akumulatorów , ogniw po pewnym czasie ) i zwróci się pewnie po 15 latach. Zupełny bezsens, żadne statystyki nie przemawiają za budową takiego przejścia i w żaden sposób nie przyczyni się ono do poprawy bezpieczeństwa.

 

Przechwytywanie

 

 

 

UM Stary Sącz

 

 

Komentarze

Komentarze (5)

 • 14 lutego, 2015 o 12:09 pm as

  Totalne nie porozumienie,z jakiej kasy czyjej?

 • 14 lutego, 2015 o 12:38 pm Admin

  Są to tylko projekty zgłoszone w programie Budżet Obywatelski. Na wszystkie projekty będzie można w kwietniu oddawać głosy. Projekty z największą ilością głosów – przechodzą i będą realizowane przez Gminę.
  Więcej o programie tutaj: http://www.budzet.um.stary.sacz.pl

 • 14 lutego, 2015 o 1:34 pm beti

  A ja bym chciała basen kryty

 • 17 lutego, 2015 o 5:39 am Maruda

  A ja bym chciał jeszcze jakąś dodatkową nawierzchnię antypoślizgową przed przejściem… bo co z tego, jak będą świecić lampy ostrzegawcze, jak i tak samochód albo co gorsza motocykl nie zdąży wyhamować…

 • 18 lutego, 2015 o 2:19 pm kolo

  Basen kryty jest potrzeby bo jest gorzej niż źle. lodowisko to niewypał.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"