Wydarzenia

Bibliotekarze na wyjeździe studyjnym w Zakopanem

Opublikowano: 17 czerwca, 2015 o 6:41 am   /   przez   /   komentarze (0)

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu przy współpracy Zarządu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział Nowy Sącz kolejny już raz zorganizowała 11 czerwca 2015 r. grupie 44 bibliotekarzy z bibliotek powiatu nowosądeckiego i limanowskiego wyjazd studyjny do Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu, Gminnej Biblioteki Publicznej w Poroninie oraz Miejskiej Biblioteki w Zakopanem.

Wykład na temat wzajemnych dokonań i wymiany dobrych praktyk przeprowadziła absolwentka Szkół Trenerskich STOP Pani Józefa Kolbrecka Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Białym Dunajcu. Zwiedzane biblioteki mogły pochwalić się inicjatywami lokalnymi, współpracą z Organizacjami Pozarządowymi i Stowarzyszeniami.
Udział w wyjeździe umożliwił uczestnikom poznanie dobrych praktyk – sprawdzonych, innowacyjnych form działalności, różnych rozwiązań służących lepszemu zaspokajaniu potrzeb użytkowników.
Dzięki wyjazdowi bibliotekarze mieli możliwość poznania nietuzinkowych przykładów pracy i różnych form aktywizacji czytelników inspirujących do wprowadzania zmian we własnych bibliotekach. Wyjazd przyczynił się również do integracji środowiska bibliotekarskiego.

W myśl powiedzenia podróże kształcą, udało się połączyć pogłębienie wiedzy na temat bibliotek ze spacerem po górach.Wyjazd studyjny sfinansowany został ze środków Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

źródło: PiMGBP

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"