Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Biegonice. Noworoczne spotkanie Oddziału Gminnego Związku OSP w Starym Sączu

Opublikowano: 15 stycznia, 2019 o 10:00 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Biegonicach odbyło się Noworoczne Spotkanie Oddziału Gminnego Związku OSP w Starym Sączu. To okazja do podziękowań i złożenia sobie życzeń. Wszystkich gości i strażaków ochotników przywitał Prezes Zarządu Oddział Gminnego ZOSP RP w Starym Sączu Antoni Piętka. 

Na spotkanie przybyli: Jan Duda Poseł na Sejm RP, Arkadiusz Mularczyk Poseł na Sejm RP, Paweł Motyka Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP a zarazem Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu, Ks Marek Tabor Proboszcz Parafii św. Elżbiety w Starym Sączu i Gminny Kapelan Strażaków, Kazimierz Gizicki wiceburmistrz Starego Sącza, Iwona Mularczyk Przewodnicząca rady Miasta Nowego Sącza, Andrzej Stawiarski Przewodniczący Rady Miejskiej Starego Sącza, Edward Ciągło Członek Zarządu Rady Powiatu Nowosądeckiego, Ewa Zielińska Radna Powiatu Nowosądeckiego, Michał Kądziołka Wice Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza, Paweł Szczygieł Nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz, Bogumiła Klimczak Skarbnik Gminy Stary Sącz i Jan Lachowski były długoletni Prezes Oddziału Zawiązku Gminnego ZOSP w Starym Sączu.

Myślę, że ta tradycja potkań noworocznych jest godna kontynuacji bowiem spotkanie w gronie osób, dla których bezpieczeństwo jest priorytetem ma charakter odświętnymówił do zgromadzonych Prezes Antoni PiętkaTakie spotkania są również okazją do złożenia podziękowań i życzeń na Nowy Rok. Podziękowania za współpracę i zrozumienie potrzeb podyktowanych troską o bezpieczeństwo naszych mieszkańców kieruje do przedstawicieli władz samorządowych oraz instytucji wspomagających naszą działalność. Szczególne podziękowania kieruje do Was druhowie zrzeszeni w Ochotniczych Strażach Pożarnych, której historia jest długa, niezwykle bogata i wyłania się z niej obraz strażaka społecznika, gotowego walczyć z żywiołem i innymi zagrożeniami za cenę zdrowia i życia. Zawsze cechuje Was odwaga i troska o drugiego człowieka. Ta postawa się nie zmienia i Nasza służba budzi powszechny szacunek. Przedstawicielom duchowieństwa składam podziękowanie za duchowe wsparcie i dobrą współpracę, również przy organizacji świąt i uroczystości kościelnych. W minionym roku omijały nas nadzwyczajne zdarzenia jednak na bieżąco nasze Jednostki pracowały nad utrzymaniem gotowości bojowej a władze samorządowe finansowały zakup sprzętu i wyposażenia. (…) Życzę wszystkim aby Rok 2019 był obfity w zdrowie i pomyślność. Wam druhowie, aby ten rok był nie gorszy od poprzedniego a jeśli zawyje syrena to tylko na ćwiczenia. Niech Święty Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackich powinności, trudna służba niech będzie dla Was źródłem satysfakcji a strażacki mundur powodem do dumy. 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"