Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Bogusław Wójcik i Janusz Skut z historycznym odznaczeniem „PRZYJACIEL LICEUM”

Opublikowano: Listopad 6, 2019 o 7:39 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W listopadzie 2019 roku Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców działająca przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu uchwaliła honorowe odznaczenie „Przyjaciel Liceum”. Odznaka jest najwyższym uznaniem dla osób, które bezinteresownie wspierają działalność szkoły. W tym roku, po raz pierwszy statuetkę z rąk dyrektora Krzysztofa Szewczyka odebrali panowie: Bogusław Wójcik i Janusz Skut, absolwenci liceum.

Statuetka w postaci atomu symbolizująca patronkę szkoły została specjalnie zaprojektowana dla starosądeckiego „ogólniaka”.

W ten sposób chcemy wyróżnić osoby, które bezinteresownie pomagają naszej szkolemówi dyrektor szkoły Krzysztof SzewczykTo nie są osoby, które pomagają nam, bo mają w tym ukryty cel. W tym roku chcieliśmy uhonorować panów Bogusława Wójcika i Janusza Skut, którzy pomagają nam blisko 15 lat. Zawsze możemy się do nich zwrócić o pomoc i zawsze ją otrzymamy. Mało tego. Bardzo często Panowie sami wychodzą z inicjatywą pomocy. W tym roku, za pełną zgodą Grona Pedagogicznego oraz Rady Rodziców została zaprojektowana statuetka „Przyjaciela Liceum” Przedstawia ona atom z symbolicznym sercem. Przyznawana będzie w miarę potrzeb w dniu święta szkoły. 

-34 lata temu przyszliśmy do tej szkoły jako uczniowie, dzisiaj wracamy jako „Przyjaciele”. Tak naprawdę to od samego początku czujemy się bardzo mocno związani z tym liceum –mówi w rozmowie z naszym portalem wyróżniony Bogusław Wójcik –Dla nas, dla mnie to ogromne wyróżnienie. Czuję się zaszczycony i wzruszony. 

-Dzisiaj kolejna historyczna chwila w tej szkole nie kryje wzruszenia wyróżniony Janusz Skut –jestem dumny i szczęśliwy, że to właśnie nas wyróżniono. Będziemy dalej rozwijać i kontynuować tę niezwykłą więź ze szkołą. Cenimy sobie tę przyjaźń. Czujemy do niej ogromny sentyment, bo to bardzo dobra szkoła z tradycjami. Z perspektywy czasu śmiało możemy stwierdzić, że wybór starosądeckiego liceum był trafny!  Losy Absolwentów tej szkoły mówią same za siebie. Nie trzeba nic więcej mówić. Dziękujemy Kapitule tego wspaniałego odznaczenia. 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a