Ogłoszenia parafialne, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Bp Jeż zaprasza rodziny do Starego Sącza

Opublikowano: Czerwiec 9, 2018 o 8:28 am   /   przez   /   komentarze (2)

17 czerwca wszystkie rodziny zaproszone są na starosądeckie Błonia, gdzie odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Na finał zagra kapela CIUPAGA z Łącka.

-„Rozpoczęliśmy niedawno V Synod, którego pierwszy rok jest skoncentrowany na rodzinie. Dlatego na Diecezjalnym Święcie Rodziny będą obecne wszystkie wspólnoty troszczące się o rodzinę, które działają w naszej diecezji. Powstanie specjalny namiot „Rodzina Wspólnot” w którym znajdą się reprezentanci tych wspólnot. Będzie można u nich uzyskać informacje o danej wspólnocie oraz nawiązać kontakt. Stanie również specjalny „Namiot Synodalny” w którym będzie można uzyskać informacje o Synodzie oraz złożyć postulaty tematów, którymi powinien zająć się Synod” – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin.

Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Po Eucharystii odbędzie się Festyn Rodzinny, podczas którego uczestnicy będą m.in. odkrywać piękno muzyki regionalnej i smak lokalnych potraw. Zespoły, które będą występować podczas Folkowego Festynu Rodzinnego pochodzą z różnych rejonów diecezji i reprezentują swój wyjątkowy walor kultury regionalnej. Kultura ta wyraża się także w stroju regionalnym.

„Jeżeli więc wierni posiadają strój regionalny używany w danej części naszej diecezji, to gorąco zachęcamy, aby na Święto Rodziny przyjechali w takim stroju lub chociaż ozdobili ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego. Dzięki temu ukażemy mozaikę różnorodności lokalnych kultur, które są obecne na ziemiach całej naszej diecezji” – dodaje ks. Cebula.

Ponadto jubilaci otrzymają podpisane przez biskupa diecezjalnego specjalne błogosławieństwo. Będzie je można odebrać przy „Namiocie Synodalnym”. Będzie on odpowiednio oznaczony za pomocą logo V SDT.

Wcześniej, bo 16 czerwca o godzinie 20:00 na starosądeckim Rynku odbędzie się niezwykłe multimedialne widowisko „Jan Paweł II -Święty z Wadowic”.

Komentarze

Komentarze (2)

  • Czerwiec 10, 2018 o 6:26 pm Prezes wszystkich prezesów

    „leniwy” na plakacie?

  • Czerwiec 10, 2018 o 8:25 pm Ate

    Trochę podobny.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a