Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Gminie Stary Sącz z sukcesem

Opublikowano: Luty 9, 2018 o 7:30 am   /   przez   /   komentarze (11)

Podczas gali „Fundusze z Kulturą” w Lusławicach organizowanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego wyróżniono laureatów, którzy w ostatnim czasie sięgnęli po dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz najlepiej korzystają z tych funduszy.

Gmina Stary Sącz za utworzenie Strefy Aktywności Gospodarczej oraz uzbrojenie tego terenu otrzymała statuetkę „Fundusze z Kulturą. – Ta inwestycja nie jest największą jaką realizujemy przy pomocy funduszy europejskich, ale jest jednym z etapów bardzo ważnej długookresowej strategii Gminy Stary Sącz  związanej ze scalaniem gruntów przez gminę i udostępnianiem atrakcyjnych terenów inwestycyjnych przedsiębiorcom – mówi Kazimierz Gizicki. Myślę też, że nagrodzona tutaj została również pewna filozofia podejścia do rozwoju,całe kompleksowe działania, począwszy od zmian w planie przestrzennym, po udane starania o objęcie części naszej Strefy Aktywności Gospodarczej specjalną strefa ekonomiczną zarządzaną przez Krakowski Park Technologiczny.

Strefa będzie obejmowała działki o powierzchni 40 hektarów z przeznaczeniem pod zakłady pracy. Już dziś scalone zostało w obszarze strefy 7,5 hektara z przeznaczeniem na produkcję. W strefę inwestują bądź juz zainwestowały takie firmy jak BATIM, KALMAR, KMIETOWICZ, EKRAN, KOŁBON, które zdeklarowały budowę 20 tys. m² powierzchni produkcji i zatrudnienie około trzystu osób. Gmina przygotowuje koleje dwa przetargi na sprzedaż działek w strefie przemysłowej o powierzchni 1,2 hektara.

Nagrody przydzielono w dwóch kategoriach – inwestycja w biznes i inwestycja w rodzinę. Laureaci w kategorii „Inwestycja w biznes”: – Gmina Szczurowa – Budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Szczurowej – Gmina Stary Sącz – Budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Gminie Stary Sącz – Centrum Edukacji Sigma Spółka z.o.o. – Tarnowskie Centrum Kadr Białej Gospodarki W kategorii Inwestycja w rodzinę: – Firma Doradczo Szkoleniowa Michał Krempa z Tuchowa – Projekt Bobolandia II – P.H.U. „Midrew” Zespół Placówek Oświatowo-Edukacyjno-Rekreacyjnych z Limanowej – Projekt: Wsparcie godzenia życia zawodowego z prywatnym w Limanowej i okolicznych gminach – Żłobek Miś Uszatek – Krystyna Gurba Przedszkole i Żłobek „Misiek” z Nowego Sącza – Projekt: Kreatywny i twórczy rozwój dziecka w Żłobku Misiek.

arch. UM Stary Sącz

Komentarze (11)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Luty 9, 2018 o 1:50 pm Józek z potoka

  Z zaproszeniem od Pani szmalcownik,to zaszczyt się tak fotografować, zresztą jakiej znowu szmalcownik, przecież szmalcownik robił to skrycie i wstydził się swych czynów, a ta Pani to porządny volksdojcz, jak w tym wierszu;
  Zobacz mamo, zobacz ojcze
  Tam idą dwa volksdojcze,
  Co za hańba, co za wstyd
  Jeden Polak drugi Żyd

  Odpowiedź
  • Luty 9, 2018 o 8:41 pm dexis

   Aleś zabłysnął. Antysemita i do tego prymityw. Typowy polaczek wolaczek.

   Odpowiedź
   • Luty 10, 2018 o 6:17 pm Józek z potoka

    Antysemitą dzisiaj nie jest ten kto nie lubi Żydów, tylko ten kogo Żydzi nie lubią.
    Od około 10 lat studiuje różne książki, publikacje i np. stwierdzenie że Polacy kradną samochody to nie jest antypolonizm tylko fakt, a to fakt, że komory gazowe w Brzezince obsługiwali najczęściej Żydzi to jest antysemityzm, że Żydzi wydawali Polaków NKWD to też antysemityzm itd.

    Odpowiedź
    • Luty 10, 2018 o 8:01 pm dexis

     To może przeczytaj biografie Zendlerowej. Pewnie i tak nie zrozumiesz.

     Odpowiedź
     • Luty 10, 2018 o 8:41 pm Józek z potoka

      Jeśli chodzi o Irenę Sendlerową to znam bardzo dobrze, piękny życiorys,ale nie wiem co to ma wspólnego z tym co wcześniej napisałem, proszę czytać ze zrozumieniem

 • Luty 9, 2018 o 6:36 pm pet

  Do Józka
  Zostań chłopie ze swoim prymitywizmem w potoku, albo się przenieś na Nowogrodzką.

  Odpowiedź
  • Luty 10, 2018 o 6:21 pm Józek z potoka

   Od dwudziestu lat chodzę na wybory i tylko raz głosowałem na PiS, dokładnie w drugiej turze na Dudę, żeby WSIowego Bronka odsunąć i tyle, w kilku rzeczach się z nimi zgadzam ale większość odrzucam zdecydowanie.

   Odpowiedź
   • Luty 10, 2018 o 8:46 pm pet

    Jeżeli tak studiujesz książki, to czyń to z pożytkiem dla poprawnej pisowni: np. ja: studiuję (studiuje: to on); zdanie podrzędne oddzielamy przecinkiem. Nie usprawiedliwiaj się swoim „anty” w stosunku do PIS, bo zdania o Tobie już nie da się zmienić.

    Odpowiedź
    • Luty 10, 2018 o 10:55 pm Józek z potoka

     Prosiłbym się odnieść do tematu, jak to według Ciebie wyglada, jakie masz zdanie na komentowany temat, a nie szukanie kwadratowych jaj pt. tu przecinek a tam kropka
     Na marginesie, bawi mnie podejście takich typów jak ty, że np. wszystko co robi Rosja to złe, wszystko co robi PiS to złe, a tych co lubię to robią zawsze dobrze, w psychologi zwany efektem HALO

     Odpowiedź
     • Luty 11, 2018 o 10:33 pm Amd

      Śmieszny z Pana człowiek typowy polok. Śmiesznie się czyta te wypociny z potoka.

 • Luty 13, 2018 o 8:32 am mietek

  Przecież ta pani szmalcownik to z ich ugrupowania i jak widać wzór do naśladowania…..a powinni się wstydzić jak nie ona …..to oni !!!!!

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a