Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Budynek Domu Kultury sprzedany! Gmina stworzy Dzienny Dom Seniora

Opublikowano: 2 marca, 2018 o 8:00 am   /   przez   /   komentarze (7)

Budynek w którym mieścił się Powiatowy Dom Kultury stanie się własnością Starego Sącza. Miasto kupi nieruchomość od starostwa bez przetargu i z bonifikatą 150 tys zł. Ostatecznie za nieruchomość samorząd zapłaci 400 tysięcy złotych. Radni powiatowi wyrazili zgodę na sprzedaż budynku bez przetargu. 

Nieruchomość od ponad 2 lat czeka na nowego nabywcę. Chociaż zainteresowanie przetargami było spore, to potencjalnych inwestorów odstraszała informacja, że budynek objęty jest konserwatorskim nadzorem. Wymaga tez generalnego remontu. Jest zawilgocony i zagrzybiony.

Budynek ma stać się siedzibą dziennego domu pobytu dla seniorów, w którym wykwalifikowani rehabilitanci będą sprawować opiekę nad osobami starszymi. Powstanie też kuchnia, w której serwowane będzie całodniowe wyżywienie.

-Szkoda, żeby taki budynek w centrum miasta nie miał gospodarza i na naszych oczach niszczał, tym bardziej, że bardzo dużo osób ma wspaniałe z nim wspomnienia -mówi burmistrz Jacek Lelek -Jest to bardzo ważny obiekt dla naszego miasta. Nawet ostatnio doszukaliśmy się, że przez pewien okres -w latach 40. -mieściła się tam siedziba gminy Stary Sącz. Świetna lokalizacja, brak barier architektonicznych. 

Komentarze

Komentarze (7)

 • 2 marca, 2018 o 9:19 am edix

  Co tym razem wymyślą przeciwnicy obecnej władzy? Wszyscy sie zestarzejecie. Jak jeden. Gratuluje kolejnej trafnej inwestycji. Brawo.

 • 2 marca, 2018 o 12:23 pm MAREK T

  edix ; wszyscy się zestarzeją a TY będziesz wiecznie młody…..a władza jeszcze nic nie zrobiła poza obiecanką którą słyszymy od 2 lat !!! Z GRATULACJAMI to poczekaj do czasu uruchomienia obiecanki, a czy to kolejna trafiona inwestycja czy tylko jedyna zobaczymy !! Radziłbym oszczędne gospodarowanie wazeliną bo to dopiero początek roku, i do końca roku może zabraknąć !!!!!

 • 2 marca, 2018 o 3:23 pm Olo

  No to se kupił sądecki podatnik skarbonkę, prywatnie nikt trupa nie chciał bo i po co ale urzędas a jakże, zawsze będzie kilka ciepłych stołków dla swoich

 • 2 marca, 2018 o 5:05 pm Ika

  Szkoda że P burmistrz marnował taki budynek a wcześniej nie pomyślano aby w nim mieścić ludzi z Kazachstanu… tylko biedni muszą czekać na szkołę w Popowicach… Nie macie serca !!! Wepchnąć ich w taką dziurę Popowic gdzie nie ma ani sklepu, a autobus jeździ 2razy na krzyż!!!! A w wakacje nie kursuje a przy złych warunkach zimowych nie jeździ do góry !!! Kto to widział… zostawić biednych ludzi na pastwę losu..Ale im przygotowujecie sielankę…..A po drugie P.burmistrz sobie przypomniał że ten budynek Kultury stanowił bardzo ważny obiekt dla S.Sacza w latach 40… Co zgadzamy się dokładnie bo jest historią dla miasta..A teraz może Warto Zapytać naszych WŁODARZY historyków Czym jest dla Popowic dawny budynek szkoły ?? To jest zasługa lat przed 1910 ….czyli ma już 100 letnią przeszłość !!! Co nikt nic nie wie,,, albo ktoś udaje głupa….. Wreszcie obudźcie się Panie Władzo!!! Ten budynek ma zasługę służyć mieszkańcom wsi,bo nawet koło gospodyń nie ma miejsca aby się spotkać….

 • 2 marca, 2018 o 7:25 pm mieszkaniec

  Dajże już spokój z tymi Popowicami. Tam szkoła to poroniony pomysł. Nie będziemy płacić za szkołę na pipidówie.

 • 3 marca, 2018 o 11:58 am Ika

  Człowieku !!!! Jaka Pipidówa !!??? Już ci Bozia całkiem rozum odebrała…znamy jeszcze większe Pipidówy odcięte od świata !!! Ale mają więcej !!! Więc świadczy to jakich mamy gospodarzy gminy … nie Dla Wszystkich….. wystarczy poczytać te wpisy … bije z nich Wielką ZAWIŚĆ…gorycz do żółci… poniżenie i hamstwo.,… zero kultury…Z żalem trzeba powiedzieć dlaczego inne gminy potrafią rozmawiać ze wszystkimi równo ??? A tu nie liczą się z nikim……. Ale miejmy nadzieje że kiedyś przyjdzie SPRAWIEDLIWOŚĆ dla tych co najwięcej chcą mieć!!!!

 • 3 marca, 2018 o 1:03 pm eulalia

  gratulowac owszem trzeba otwarcia bibloteki.Oprawa znakomita.Szkoda tylko ze tam wlasnie w miejscu otoczonym wspanialym ogrodem nie beda mogli spacerowac emeryci w ramach dziennego wypoczynku.Zamyka sie ich w zamian w malym budynku bez kawalka zieleni.Szkoda ze nie jest na odwrot.Biblioteka tu a emeryci tam.Ale fakt.Emerytom malo potrzeba do szczescia.Zreszta niech nie narzekaja
  bo beda miec blisko do Banku,do Rynku Muzeum I na skwerek.A tam by bylo tak nudno.Moze obecna wladza kiedys jak sie zestarzeje to sama na siebie bedzie narzekac.Ale poki co niech zyje mlodosc.Szkoda ze w tym temacie nie zrobiono jakies ankiety wsrod mieszkancow miasta.Nie wszystkie wspaniale decyzje magistratu musza byc trafione.A co do histori tego budynku to chce sie wtracic ze nie w latach 40 ale w 50 byla tam jeszcze siedziba placowek Gminy.Zlych informatorow ma obecna wladza.A te szklanne kule na miejskiej gorze to tez pomysl do bani

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"