Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Burmistrz Jacek Lelek Mecenasem Futbolu Małopolskiego

Opublikowano: Wrzesień 25, 2017 o 1:51 pm   /   przez   /   komentarze (17)

Od 2012 roku Małopolski Związek Piłki Nożnej honoruje ludzi, którzy w sposób szczególny wspomagają rozwój i roztaczają opiekę nad piłką nożną. W gronie 61 laureatów medalu „Mecenas Futbolu Małopolskiego” znalazł się Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. 

Tytuł Mecenas Futbolu jest przyznawany działaczom sportowym, samorządowcom, przedsiębiorcom i wszystkim osobom, które wspierają rozwój i promocję piłki nożnej w Małopolsce. Wyróżnienia są przyznawane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie. Inwestycje w obiekty sportowe Barciczanki i Sokoła zostały zauważone w świecie piłkarskim.

Do nagrody nominował burmistrza Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Nowym Sączu. Wśród odznaczonych znaleźli się jeszcze między innymi dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Józef Kantor oraz przedsiębiorca i były prezes Sandecji Nowy Sącz Wiesław Leśniak. Tytułem mecenasa futbolu uhonorowana również członka zarządu Województwa Małopolskiego Leszka Zegzdę, który do Nowego Sącza przywiózł Złote Krzyże Województwa Małopolskiego dla: Andrzeja Danka, Wiesława Leśniaka i Arkadiusza Aleksandra którzy współtworzyli sukces wejścia Sandecji Nowy Sącz do Lotto Ekstraklasy.

To najbardziej popularna dyscyplina sportu i najbardziej demokratyczna – mówił podczas uroczystej gali w nowosądeckim ratuszu prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec. – Samorządy są obok prywatnych sponsorów największymi mecenasami futbolu. Małopolska jest pod względem piłkarskim wyjątkową wyspą nie tylko w Polsce, ale może i na świecie. Mamy cztery zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej. To sukces bardzo wielu osób i lat ciężkiej pracy. Dlatego chcemy docenić działaczy sportowych samorządowców, przedsiębiorców i wszystkie osoboy które wspierają rozwój i promocję piłki nożnej w Małopolsce.

Komentarze (17)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Wrzesień 25, 2017 o 4:26 pm Anonim

  Gratulacje:) Dziękujemy za Barciczankę

  Odpowiedź
 • Wrzesień 25, 2017 o 4:34 pm dudi

  Jakas kpina albo prima aprilis

  Odpowiedź
  • Wrzesień 25, 2017 o 5:56 pm terefere

   Kpina to twój komentarz. Nick zresztą też źle się kojarzy.

   Odpowiedź
 • Wrzesień 25, 2017 o 4:59 pm Bryjowiak

  Gratuluję i dziękuję za modernizację stadionu w Starym Sączu. Teraz jest super stadion.i co najważniejsze Sokół gra na awans

  Odpowiedź
  • Wrzesień 26, 2017 o 2:01 pm Jozek z potoka

   Publiczne pieniądze nie powinne być wydawane na amatorski sport dorosłych ludzi, czyli np.wszystkie rozgrywki A klasy V ligi IV ligi i tym podobnych, jak ktoś chce grać w piłkę to za swoje niech gra a nie za pieniądze publiczne. Bo dlaczego np. podatek z emeryta ze Skrudziny na iść na np.trenera czy koszulki Sokoła Stary Sącz.

   Odpowiedź
   • Wrzesień 26, 2017 o 2:22 pm Kamila

    Jozek z Potoka pozostaniesz z Potoka. Ile mieszkaniec Skrudziny płaci podatku ( zapytaj się sołtysa i będziesz zdziwiony, tyle co kot napłakał). Przeznaczanie pieniędzy na sport jest lepszy niż dopłacać do szkól np w twoje miejscowości.

    Odpowiedź
    • Wrzesień 26, 2017 o 8:47 pm Jozek z Potoka

     Kamilo ty ekonomiczny analfabeto, a skąd w budżecie gminy pieniądze jak nie od obywateli gminy i nie tylko, z różnych podatków i danin, chyba że myślisz, że Lelek z Gizickim drukują je w piwnicach gminy.
     Jeśli już wspierać sport to tylko do max 18 roku życia, a potem jeśli się ktoś nadaje to idzie na profesjonalizm a jak nie do do pracy i prywatnie za własne pieniądze może urawiać nawet balet mongolski, a z tym mieszkańcem Skrudziny to metafora, chodziło o wydawanie pieniędzy wszystkich na zaspokojenie ambicji kilkunastu osób.

     Odpowiedź
     • Wrzesień 26, 2017 o 9:40 pm Kamila

      Zapoznaj się z budżetem i się przekonasz ile pieniędzy jest z podatków od osób fizycznych a ile wydaje się na wydatki majątkowe w gminie. Gdyby nie pozyskiwane pieniądze przez Burmistrza to nie wiele by się działo. Józek czytaj a potem Pisz że zrozumieniem

  • Wrzesień 26, 2017 o 2:26 pm Gad

   Ilu mieszkańców się złożyło na modernizację, a ilu się interesuje tym, czy Sokół będzie grał w A klasie czy V lidze.

   Odpowiedź
 • Wrzesień 25, 2017 o 10:09 pm Zofia

  Gdybym należała do kadry piłkarskiej to po tym wydarzeniu wypisałabym sie z niej .Idiotyzm

  Odpowiedź
  • Wrzesień 25, 2017 o 10:51 pm mieszkaniec

   Myślę, że kadra zyskałaby na wypisaniu się takiej jak ty – sprawnej inaczej.

   Odpowiedź
 • Wrzesień 26, 2017 o 6:48 am obser......

  Mecenasem to on jest od pozbywania się wszystkiego , podnoszenia wszelkich opłat , i durnych POmysłów !!!!

  Odpowiedź
 • Wrzesień 26, 2017 o 7:04 am Anonim

  POst komuna to i odznaczają się jak za komuny .. nic nowego i nic ważnego !

  Odpowiedź
 • Wrzesień 26, 2017 o 7:23 am Piotr

  Nagroda dla Burmistrza jak najbardziej słuszna.

  Odpowiedź
 • Wrzesień 26, 2017 o 9:12 am Anonim

  No tak jedynie słuszna nagroda tow. Piotrze ! .

  Odpowiedź
 • Wrzesień 27, 2017 o 12:12 am edwardo

  Serce się raduje!!O dziwo ?-Bardzo dużo wartościowych wPiSów!!!-Czyżby nasi BRACIA STAROSĄDECZANIE odzyskali wzrok POlityczny!!! POLSKA oczekuje takich POstaw!!

  Odpowiedź
 • Wrzesień 27, 2017 o 7:28 am Bryjarz

  Mecenasem to powinny być tylko osoby prywatne, które swoje, przez siebie zarobione pieniądze wydają na sport, sztukę itd
  Najlepiej sponsorować coś za nie swoje pieniądze.

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a