Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Burmistrz Starego Sącza odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

Opublikowano: 26 maja, 2023 o 6:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

25 maja 2023 Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Prezydent wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. Złotym Krzyżem Zasługi za wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz samorządu terytorialnego został odznaczony Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

– Dziękuję za pracę i służbę dla Rzeczypospolitej, dla tego co jest istotą samorządu – dla mieszkańców – podkreślił Andrzej Duda.

Wskazywał, że samorząd terytorialny przez ostatnie dziesięciolecia z pewnością bardzo dobrze przysłużył się Rzeczypospolitej i nam wszystkim.

Dziękował również samorządowcom, którzy działają w powołanej przez niego Radzie do spraw Samorządu Terytorialnego. – Dzięki Państwa obecności, kontaktom, doświadczeniu możemy wysłuchać głosów płynących ze środowiska samorządowego. Dzięki temu możemy w Kancelarii Prezydenta pracować nad różnego rodzaju potrzebnymi rozwiązaniami legislacyjnymi – zaznaczył.

Wyraził też wdzięczność wszystkim przedstawicielom samorządu, którzy pozostają w kontakcie z nim i jego współpracownikami, przekazując swoje spostrzeżenia. – Nie mam żadnych wątpliwości, że służy to dziełu poprawiania Rzeczypospolitej, tego co można zrobić więcej, tego co może działać lepiej, tego co powinno być w naszym kraju zmieniane – mówił Andrzej Duda.

źródło: Kancelaria Prezydenta RP/ fot. UG Stary Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"