Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Była wójt Podegrodzia została wiceburmistrzem Rabki-Zdrój

Opublikowano: Styczeń 2, 2019 o 5:39 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Małgorzata Gromala (była wójt gminy Podegrodzie) została zastępcą burmistrza Miasta Rabka-Zdrój. Po przegranych wyborach w Podegrodziu zajmie się inwestycjami i oświatą w uzdrowiskowym mieście. 

-Nie żegnam się z samorządem, chociaż miałam taki zamysł –mówi w rozmowie z naszym portalem Małgorzata Gromala-otrzymałam jednak propozycję objęcia funkcji zastępcy burmistrza. Padło kilka propozycji, jednak zdecydowałam się na Rabkę -Zdrój. Jest to miejsce uzdrowiskowe z dużym potencjałem. Cieszę się, że mogę popracować na rzecz samorządu. Zajmę się oświatą i inwestycjami. 

W tegorocznych wyborach samorządowych fotel burmistrza w Rabce-Zdrój objął Leszek Świder. Ze stanowiskiem pożegnała się Ewa Przybyło, która starała się o reelekcję, ale nie uzyskała poparcia mieszkańców. W drugiej turze wyborów zmierzyli się: Rafał Hajdyła i Leszek Świder. Nowy burmistrz jest znanym rabczańskim nauczycielem. Pracował do tej pory w samorządzie powiatowym – był radnym i członkiem zarządu powiatu. Należy do Solidarnej Polski, ma 53 lata i mieszka w Rdzawce.

Małgorzata Gromala wraca na Podhale po 8 latach nieobecności. W latach 2006-2010 była zastępcą wójta gminy Raba Wyżna w urzędzie kierowanym przez Andrzeja Dziwisza. W 2010 roku wygrała wybory na wójta gminy Podegrodzie. Rządziła tam 8 lat. Jesienią przegrała w wyborach na kolejną kadencję. W Podegrodziu wybory wygrał Stanisław Banach z PiS, który miał blisko 700 głosów więcej. Jej wieloletnie doświadczenie w samorządzie postanowił wykorzystać nowy burmistrz Rabki-Zdroju.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a