Kultura, Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Calineczka. Bajkowe widowisko na Dzień Rodziny Podopiecznych „Gniazda”

Opublikowano: 3 czerwca, 2024 o 10:03 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Aktorzy Teatrzyku Integracyjnego „Gniazdo” zaprosili widzów do magicznego świata pełnego barw, światła i muzyki. Razem z Calineczką poznaliśmy Ropuchę, Motyla, Myszkę, Kreta i Jaskółkę. Impresja teatralna na podstawie bajki Andersena wciągnęła widzów do zabawy, gdzie zatarła się granica między światem realnym, a fantastycznym.

2 czerwca 2024 roku, tradycyjnie w Kinie Sokół odbył się Dzień Rodziny. Koncert poprowadziła pani Joanna Nogal-Gromala a wszystkich zgromadzonych witała pani Zofia Wcisło, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo. Na scenie zaprezentowali się niezwykli aktorzy w sztuce „Calineczka”. Scenariusz przygotowała pani Anna Skalska, a reżyserowała pani Urszula Sznajder. Na finał mogliśmy usłyszeć piękny występ Grupy Artystycznej Stowarzyszenia NASZ DOM z Piwnicznej-Zdroju.

Przygotowanie spektaklu trwało trzy miesiące. W gościnnej starosądeckiej bibliotece w każdą sobotę odbywały się próby – pod okiem niezwykle oddanej „Gniazdu” i jego teatrzykowi pani Urszuli Sznajder (reżyserującej przedstawienie), odpowiadającego za stronę muzyczną pana Marka oraz grupy dorosłych wolontariuszy. Równocześnie przygotowywano liczne kostiumy i elementy scenografii, niektóre wyjątkowo pracochłonne.

Kto by pomyślał, że w tak małej, delikatnej i kruchej Calineczce ukryta jest tak wielka siła? Genialna pierwszoplanowa rola Zuzanny Burnagiel i niezwykle ważna opowieść o odwadze bycia sobą o akceptacji i przyjaźni. Dziękujemy. Brawa dla Organizatorów.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"