Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej powstanie w Łącku

Opublikowano: Lipiec 10, 2018 o 7:43 am   /   przez   /   komentarze (9)
Na tę instytucję mieszkańcy czekają od dawna. Za dwa lata będzie gotowa siedziba Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku, które będzie w sobie łączyć funkcje domu kultury, kina, szkoły muzycznej oraz mediateki. Umowę na dotację unijną tej inwestycji przekazali w poniedziałek wicemarszałek Stanisław Sorys i Leszek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego.

Koncerty, wernisaże, pokazy filmowe, a także ciekawe warsztaty i zajęcia – już niedługo mieszkańcy Łącka nie będą mogli narzekać na nudę. Do końca 2020 roku zakończy się tu budowa Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej – miejsca, które będzie tętnić życiem. Koszt całej inwestycji to ponad 31 mln zł.

Łącko to kolejna wieś, która zdobyła unijną dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego – w tym wypadku pula unijnych środków to ponad 5,19 mln złotych. Nie mam wątpliwości, że powstające tu centrum sprawi, że gmina zyska na atrakcyjności – zarówno z punktu widzenia mieszkańców, jak i turystów

– mówił podczas przekazania umowy wicemarszałek Stanisław Sorys.

Jak zauważył z kolei Leszek Zegzda z zarządu województwa, centrum kultury jest w Łącku bardzo potrzebne.

Ziemia sądecka jest niezwykle bogata pod względem kulturalnym – dlatego każda inicjatywa, która pomaga jeszcze lepiej ją rozwijać i promować, jest nieoceniona. Cieszę się również z tego, że nowe Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej powstaje też z myślą o osobach niepełnosprawnych, którzy są takimi samymi uczestnikami kultury jak inni. W Małopolsce mocno to promujemy, rozwijając inicjatywę Kultura Wrażliwa.

– zakończył Zegzda.

Już wiadomo, że Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku będzie reprezentacyjnym budynkiem, łączącym w sobie funkcje domu kultury, kina, szkoły muzycznej i mediateki. Konstrukcja będzie się opierać na czterech kondygnacjach – w tym jednej podziemnej. Pod ziemią zostaną zlokalizowane m.in. szatnie dla uczniów szkoły muzycznej, a także w pomieszczenia techniczne. Na parterze zaplanowano z kolei m.in. informację turystyczną, kawiarnię, salę wystawienniczą, pomieszczenia na zajęcia warsztatowe i artystyczne, a także mediatekę. Pierwsze piętro w głównej mierze będą zajmować pomieszczenia domu kultury, drugie – sale lekcyjne szkoły muzycznej.

Warto dodać, że Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku ma być miejscem dla każdego – dlatego dokłada się wszelkich starań, żeby zminimalizować bariery architektoniczne. Z myślą o osobach, które korzystają z aparatów słuchowych, w sali koncertowej zostanie zamontowana pętla wzmacniająca – dzięki niej będą mogli oni jeszcze lepiej usłyszeć muzyków czy występujących artystów.

W centrum mile widziany będą również seniorzy – dla których już zaplanowano cykl specjalnych zajęć i innych atrakcji.

UMWM

 

Komentarze

Komentarze (9)

 • Lipiec 10, 2018 o 9:26 am Józek z potoka

  To DEX nie będzie zadowolony bo dotacja z Unii to tylko jedyne 16% inwestycji,a obostrzenia związane z tą inwestycją wynikające z dotacji zjedzą całą dotację, Dex będzie niepocieszony.

 • Lipiec 10, 2018 o 12:02 pm Też Józek

  Drogi Józku ty się nie martw Dexem kimkolwiek on jest, ważne że coś się w tej sprawie dzieje. Poprzednie władze połamały sobie zęby na centrum kultury a okazuje się że można😎

 • Lipiec 10, 2018 o 1:16 pm dex

  Mnie interesuje st sacz, a tu dofinansowanie obejmuje zwtkle 70-90 proc. Po drugie -gdyby te 6 mln mialy zjesc obostrzenia to pewnie wojt by sie nie decydowal na wsparcie. Zakladam , ze ma wieksze pojecie niz jozek z potoka i wie co robi. Po trzecie wreszcie zanim weszlismy do ue takie obiekty w ogole nie powstawaly. Pokaz ktory wybudowano w latach 90-04? Wiec jestem bardzo pocieszony. Niestety przez idiotyczne socjalistyczne zamilowanie do zamordyzmu naridowego rodem z bialorusi, polska zostanie zmarginalizowana i wykopana z ue. Do tego czasu naczelny smolenski swir bedZie juz w lepsYm swiecie i nie bedzie komu nawet napluc w twarz.

 • Lipiec 10, 2018 o 2:13 pm Pul

  Jesienią się wszystko okarze to wyborcy zadecydują.

 • Lipiec 10, 2018 o 3:09 pm antydex

  Prawda jest taka że nic za darmo nie dostaliśmy od tej ue, a dokładając historię z ostatnich 100 lat to więcej te kraje UE zawdzięczają nam, niż my im. A dotacje dawane często na beznadziejne pomysły to tylko marnowanie pieniędzy,

 • Lipiec 11, 2018 o 8:02 am fg

  Na razie okazuje się, ze potrzebujesz słownika ortograficznego.

 • Lipiec 11, 2018 o 8:07 am Ixi

  No i dlatego wyleja na nich wiadro pmyj. Ci co nic nie robia sa dla tego typu malkontentow ok. Jak cos robia to ich krytykuja na potege. Gawiedz tak ma.

 • Lipiec 11, 2018 o 8:08 am Olek

  Powinienes miec nick antyrozum.

 • Lipiec 11, 2018 o 1:05 pm Anonim

  A Ty powinieneś dodać na początku B.. i wszystko by była jasne.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a