Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku oficjalnie otwarte!

Opublikowano: 10 lutego, 2024 o 12:13 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Mieszkańcy gminy Łącko mają już nowoczesne Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku. Wczoraj (09.02.2024) odbyło się jego oficjalne otwarcie.

Składam serdeczne gratulacje z okazji otwarcia Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku. Ten obiekt na pewno będzie tętnił życiem, a mieszkańcy z radością będą uczestniczyć w spotkaniach z kulturą i sztukąmówił starosta Marek Kwiatkowski.Gratuluję panu wójtowi tej inicjatywy! Obiekty kulturalne to miejsca integracji mieszkańców, ale też miejsca, w których dzieci i młodzież szlifują swoje muzyczne talenty. Jestem dumny, że na kulturalnej mapie Sądecczyzny pojawił się tak piękny obiekt! 

Starosta podkreślił, że podejmuje wiele działań w zakresie upowszechniania kultury i ocalenia tradycji regionalnej. Z gratulacjami pospieszyli również: senator Wiktor Durlak, marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski z radnymi Sejmiku, przedstawiciel wojewody małopolskiego, starosta olsztyński Andrzej Abako, burmistrzowie i wójtowie, szefowie różnych instytucji i oczywiście przyjaciele Łącka. 

Na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne, grupy teatralne i muzyczne, które już korzystają z nowego Centrum.   Budowa Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku kosztowała ponad 30 milionów złotych. W nowoczesnym budynku znajdują się m.in.: sala koncertowo-kinowa, biblioteka, świetlica, izba regionalna, sale prób orkiestry i zespołów regionalnych oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku. 

Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"