Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Chcą wybiegu dla psów w Starym Sączu. Jakie są na to szanse?

Opublikowano: 22 września, 2022 o 6:59 am   /   przez   /   komentarze (0)

Radna Starego Sącza Magdalena Sznajder wystąpiła do władz gminy, by stworzyć na terenie Starego Sącza wybieg dla psów. Psów jest na terenie miasta dużo, a miejsc, gdzie mogłyby ćwiczyć komendy czy integrować się z innymi psami brakuje. Burmistrz jak na razie nic nie obiecuje, ale zapewnia, że pomysł mu się podoba.

Aby prawidłowo rozwijać się i funkcjonować, psy potrzebują odpowiedniej, systematycznej aktywności. Stworzenie wybiegu pomogłoby uświadomić innym właścicielom, jak ważne są codzienne spacery z pupilami oraz ich integracja – mówi radna Magdalena Sznajder.

W bieżącym roku z uwagi na brak miejsca przewidzianego na ten cel w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego a także ograniczone środki w budżecie nie jest możliwe zrealizowanie tej inwestycji – brzmi odpowiedź burmistrza Jacka Lelka.

Jednak burmistrz nie ukrywa, że sam pomysł jest bardzo dobry i być może w niedalekiej przyszłości znajdzie się właściwe miejsce oraz pozyskane zostaną środki na ten cel. Takie miejsce ma prawo bytu chociażby niedaleko starosądeckiego schroniska.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a