Wydarzenia

Co z niszczejącym budynkiem byłego Komisariatu Policji w Starym Sączu?

Opublikowano: 21 maja, 2015 o 5:53 pm   /   przez   /   komentarze (5)

Niszczejący i sypiący się budynek byłego już Komisariatu Policji przy ulicy 11 Listopada w Starym Sączu straszy mieszkańców. Dostaliśmy od Was listy z prośbą o interwencję w tej sprawie.

Wbrew powszechnym i krążącym plotkom budynek ten nie należy do Gminy Żydowskiej. Jest on własnością Skarbu Państwa. Gmina Stary Sącz postanowiła i już dokonała pierwszych kroków w celu przejęcia i zagospodarowania tego obiektu.

DSCN0410

Wystąpiliśmy do Starosty Nowosądeckiego, który zarządza mieniem Skarbu Państwa o przekazanie budynku po Komisariacie Policji w Starym Sączu z przeznaczeniem na Ośrodek Pomocy Społecznej w Starym Sączu -powiedział naszemu portalowi burmistrz Jacek Lelek.

Istotną sprawą jest by ten budynek, całkiem ładny i mający „styl” został zagospodarowany. Nie możemy ryzykować, aby w centrum miasta stała ruina –mówił burmistrz Jacek Lelek

DSCN0408

 

Gmina wystąpiła zatem z wnioskiem do Starosty o bezpłatne przejęcie budynku. Tylko Starosta Nowosądecki za zgodą Wojewody może ten budynek przekazać.

Jak udało nam się ustalić wczoraj zapadła (wstępna) pozytywna decyzja i Gmina prawdopodobnie otrzyma budynek na własność. – Wymagane jest jeszcze otrzymanie kilku ważnych dokumentów  -podsumował burmistrz.

Cel? Jak powiedział Burmistrz, planowane jest tam przeniesienie pomieszczeń biurowych Ośrodka Pomocy Społecznej, który mieści się przy ulicy Batorego. Jakie będzie ostateczne rozstrzygnięcie i zagospodarowanie budynku zadecyduje Rada Miejska.

 

Warto przypomnieć…Policjanci w nowym budynku…

Nowy Komisariat Policji przy ulicy Źródlanej został wybudowany przed 1970 rokiem. Zanim wprowadzili się do niego starosądeccy policjanci, przeszedł gruntowny remont, dzięki czemu zmienił swoje oblicze.W 2012 roku Gmina Stary Sącz przekazała 300 tys zł na dokończenie prac budowlanych.

W dwukondygnacyjnym obiekcie, o powierzchni użytkowej ponad 460 metrów kwadratowych, znajduje się około dwudziestu pomieszczeń biurowych.

117708_komisariat_new

Policjanci pracują tam od końca lipca 2013 roku. Dodatkowo znajduje się tam sala odpraw, pomieszczenia dla służb dyżurnych, magazyny dowodów rzeczowych, pomieszczenia przesłuchań i pomieszczenia okazań osób.

Jednostka obejmuje swoim zasięgiem trzy gminy: Łącko, Stary Sącz oraz Podegrodzie.

 

Komentarze

Komentarze (5)

 • 20 maja, 2015 o 5:21 pm lol

  Mam podobny problem z drzewem które rośnie przed działka na której chce się budować. Narazie odpowiedz o jego wycięciu została wstrzymana ponieważ drzewo stoi na działce niczyjej i korowodow tysiąc pięćset. ..

 • 21 maja, 2015 o 11:47 am ja

  Uważam że bardzo rozsądne byłoby przeniesienie do budynku byłego komisariatu starosądeckiej poczty, która znajduje się w fatalnym miejscu, bez możliwości zaparkowania samochodu. Komisariat znajdował się blisko rynku i na ul. Daszyńskiego zawsze można znaleźć miejsce do parkowania. Powinna tam zostać przeniesiona poczta!

 • 21 maja, 2015 o 12:32 pm obserwator

  Dobry pomysł aby przenieś do dawnego budynku OPS. Tak duży budynek nadaje się wyłącznie na pomieszczenia Urzędu Miasta. Poczta ma swój budynek i wystarczy jej.

 • 21 maja, 2015 o 6:54 pm Werka

  Zwłaszcza że na cele OPS przeznaczona ma byc obecna siedziba biblioteki, biblioteka z kolei ma być przeniesiona do rzekazanej miastu przez powiat Seichterówki. Dwie siedziby dla opieki społecznej może tylko tłumaczyć polityka społeczna władz miasta prowadząca do zwiększonego zapotrzebowania na usługi OPS

 • 22 maja, 2015 o 3:46 pm Mieszkanka

  A może by Pani Redaktor napisała artykuł o OPS. Dlaczego od lat nie ma tam kierownika tylko jakaś Pani bez wykształcenia i wiedzy tam pełni funkcje PO kierownika? Nie ma ludzi z wykształceniem i wiedza na to stanowisko. Układy ,układziki

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"