Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Czy to Stary Sącz otrzyma tytuł „Miejsce z klimatem” ?

Opublikowano: Wrzesień 25, 2019 o 12:05 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Do konkursu Turystyczne Skarby Małopolski zgłoszono Stary Sącz, który rywalizuje w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość / gmina turystyczna”. Obecnie trwa drugi etap.

Nagrodą dla wyróżnionych oraz zwycięzców jest kampania promocyjna organizowana przez Małopolską Organizację Turystyczną. W kategorii, w której znajduje się Stary Sącz dodatkową wygraną specjalną jest 50 tysięcy złotych od Marszałka Województwa Małopolskiego.

„Stary Sącz jest miastem o średniowiecznej genezie, powiązanym integralnie z zespołem klasztornym Sióstr Klarysek ufundowanym przez księżnę Kingę – żonę księcia Bolesława Wstydliwego. Postać św. Kingi w sposób szczególny wiąże się ze Starym Sączem poprzez obecność zarówno w kulcie religijnym, jak i w żywej tradycji historycznej oraz legendach, sztuce i literaturze. Zespół staromiejski Starego Sącza wraz z klasztorem jest zabytkiem o szczególnym znaczeniu dla kultury i dziedzictwa polskiego. Miasto i klasztor były świadkami istotnych wydarzeń i procesów dziejowych. Ważny element historii Starego Sącza stanowią związki dynastyczne, kulturowe i gospodarcze z Węgrami. Miasto pełniło ważną rolę na szlaku handlowym i dyplomatycznym. Zabytki, kompletność założenia, czytelność i jakość nawarstwień historycznych stawiają klaryski sądeckie w rzędzie z najcenniejszymi założeniami klasztornymi w kraju. W 2018 roku zespół staromiejski wraz z klasztorem Sióstr Klarysek został uznany za Pomnik Historii” – dowiadujemy się z opisu kandydata.

Turystyka, to nieodłączny element życia Sądecczyzny i jej mieszkańców. To również bardzo mocna część lokalnej gospodarki oraz biznesu. Należy to pielęgnować, nieustannie rozwijać, a moim zdaniem konkurs Turystyczne Skarby Małopolski wpisuje się w tę zasadę. Warto zatem oddać głos i wesprzeć swojego kandydata. Gorąco do tego zachęcam i również trzymam kciuki za uczestników – powiedział Andrzej Gut-Mostowy, wiceprzewodniczącego Rady Programowej ds. Rozwoju, Promocji i Promocji Turystyki w Małopolsce.

Głosować można na stronie:konkurs.visitmalopolska.pl do 29 września 2019. Laureatów i wyróżnionych w konkursie wybiorą osoby głosujące i Kapituła.

mat. sposnorowany

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a